Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 229444
تاریخ انتشار : 9 دی 1396 17:49
تعداد بازدید : 145

تجاری سازی میکروسکوپ طیف سنجی توسط محققان کشور

اولین محصول دستگاه میکروسکوپ رامان بود که این محصول زیرمجموعه های زیادی را دارد.

به گزارش ایسنا، سید حسن توسلی، مجری طرح و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به تحقیقات 15 ساله در زمینه روش های مختلف اسپکتروسکوپی با حمایت ستاد فناوری نانو گفت: فعالیت در این حوزه با قراردادی که با ستاد نانو به امضا رسید، آغاز شد.

وی اضافه کرد: بر اساس این قرارداد موظف به ساخت دستگاه میکروسکوپ "رامان" و تحویل آن به ستاد نانو شدیم و اولین محصول ما دستگاه میکروسکوپ رامان بود که این محصول زیرمجموعه های زیادی را شامل می شد.

توسلی، یکی از زیرمجموعه های اصلی این نوع میکروسکوپ را میکروسکوپ اسپکترومتر دانست که این دستگاه هم توسط شرکت ما طراحی و ساخته شد. این میکروسکوپ در طیف سنج های پهن باند کاربرد دارد.

مجری طرح، روند توسعه محصولات از اولین نمونه خریداری شده توسط ستاد نانو تا فروش داخلی محصولات به مراکز علمی و پژوهشی را راهی دشوار توصیف کرد و یادآور شد: از سوی دیگر زنجیره های تأمین و تولید محصول در کشور هنوز به صورت کامل مهیا نشده، از این رو کار تولیدی به امری سخت و چالش برانگیز تبدیل شده است.

وی اظهار کرد: بر این اساس درصدد هستیم با تغییر محصولات تولیدی بازار فروش جدیدی در سطح جامعه ایجاد کنیم تا به فروش بهتری دست یابیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :