Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 229595
تاریخ انتشار : 10 دی 1396 18:25
تعداد بازدید : 126

روحانیت در مقابل دشمنان اسلام و ایران سینه سپر کرد

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست اندرکاران کنگره شهدای قم بر نقش ویژه روحانیت در مقاطع مختلف تاریخی و دفاع از اسلام ایران تاکید کردند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، بیانات رهبرانقلاب اسلامی در دیدار دست اندرکاران کنگره شهدا و ایثارگران روحانی استان قم که در تاریخ 22 آبان 96 برگزار شده بود، امشب در محل این همایش در قم منتشر شد.

حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار حضور جدی و گسترده روحانیت در میدان جهاد و مبارزه و شهادت در راه خدا را مسئله ای بسیار مهم دانستند و با اشاره به آفات دور ماندن مجموعه های روحانی از میدان مبارزه در برهه هایی از تاریخ کشور، گفتند: در مقاطعی از تاریخ، روحانیت به دلیل دور ماندن از عرصه مبارزه علیه مستبدین و مستعمرین ضربه خورد اما هر گاه روحانیت در مقابل دشمنان اسلام و ایران سینه سپر کرد و وارد میدان مبارزه و ایستادگی شد، سربلند شد که نمونه کامل آن در جریان انقلاب اسلامی و حرکت عظیم امام بزرگوار بود.

ایشان با تأکید بر اینکه اگر روحانیت وارد مبارزه با رژیم طاغوت نمی شد هرگز انقلاب اسلامی به وقوع نمی پیوست، افزودند: هیچ یک از احزاب و گروه های سیاسی و روشنفکری قادر به براندازی حکومت مستبد سلطنتی نبودند و حضور گسترده مردم در صحنه و آن حجم از فداکاری و جان فشانی مخلصانه در راه خدا، ناشی از حضور روحانیت و جنبه ی دینی مبارزه بود.

رهبر انقلاب اسلامی وظیفه امروز روحانیت را انقلابی بودن، شناخت دشمن و آمادگی برای مقابله با ترفندهای آن خواندند و افزودند: شهادت بزرگ ترین رتبه نزد خداوند متعال است که نصیب هر کسی نمی شود و ما باید با نگاه حسرت آمیز، جایگاه و مقام والای شهیدان را آرزو کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :