Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 229633
تاریخ انتشار : 11 دی 1396 11:2
تعداد بازدید : 128

رای الیوم: بردباری مقامات ایران در برابر معترضین شگفتی آور است.

اگر اين اعتراض ها در كشورهاي عربی رخ مي داد، دهها تن كشته و زخمي مي شدند.

روزنامه رأي اليوم در واکنش به اتفاقات و اعتراضات اخیر در تهران و برخی شهرهای ایران نوشت: اعتراض هاي ايران موجي از خوشحالي را در محافل برخي كشورهاي عربي و بخصوص برخي كشورهاي حاشيه خليج فارس و نيز در شبكه هاي اجتماعي برانگيخته است، حال آنكه يك شهروند در اين كشورها به دليل نوشتن يك قطعه شعر يا يك پيام در شبكه هاي اجتماعي و درخواست حداقل اصلاحات به دست كم 15 سال زندان متهم مي شوند و هيچ حقي براي آمدن به خيابان ها و اعتراض ندارند و بسياري از فعالان و حقوقيون و شخصيت هاي ديني، در حال حاضر به دليل سكوت و بي طرفي در جريان بحران كنوني در ميان كشورهاي حاشيه خليج فارس در پشت پرده مجازات مي شوند.

سرمقاله رأي اليوم افزود: مقامات ايران اما بر معترضين و حتي كساني كه عكس هاي رئيس جمهوري و رهبري ايران را آتش زدند، آتش نگشودند، در حالي كه اگر اين اعتراض ها در پايتخت كشورهاي حاشيه خليج فارس رخ مي داد، دهها تن در خيابان ها به دست نيروهاي امنيتي كشته و زخمي مي شدند.

رأي اليوم افزود: بعيد نيست كه طرف هاي خارجي در برهم زدن امنيت داخلي ايران نقش داشته باشند. كاخ سفيد روز جمعه از يك توافق محرمانه بين آمريكا و "اسرائيل " براي ممانعت از گسترش برنامه هاي هسته اي ايران و موشك هاي بالستيك آن و مقابله با حزب الله در لبنان خبر داد. اين توافق هاي مخفيانه براي برهم زدن امنيت و ثبات داخلي كشورها مطمئنا در خصوص هر كشور عربي كه مخالف "اسرائيل " و حمايت آمريكا از اين رژيم در هفتاد سال گذشته بودند وجود داشته و تصادفي نيست كه عراق، سوريه، ليبي، الجزاير و يمن بزرگترين قربانيان اين پروژه ها و طرح ها هستند


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :