Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 229800
تاریخ انتشار : 13 دی 1396 23:0
تعداد بازدید : 167

«حلال» به نماد کیفیت و اعتماد در جهان تبدیل شده است

خبرگزاری شبستان:رئیس مجمع جهانی اقتصاد اسلامی گفت که برچسب «حلال» هم از کشورهای اسلامی فراتر رفته و در حال تبدیل شدن به نماد جهانی کیفیت و اعتماد است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از « inquirer»، مجمع جهانی اقتصاد اسلامی واقع در کوالالامپور فرصت های زیادی را برای اقتصاد اسلامی در فیلیپین به عنوان گزینه ای برای خدمات مرسوم مالی می بیند.

مجمع جهانی اقتصاد اسلامی،سازمان غیر دولتی که به دنبال ایجاد سکوی تجارت جهانی با نشان دادن فرصت های کسب و کار در جهان اسلام است یک فرصت طلایی برای رونق اقتصاد اسلامی در سال های پیش رو به حساب می آید.

«موسی هیتام»،رئیس این مجمع در گفتگوی اختصاصی با « inquirer» گفت که بازار محصولات و خدمات حلال سال به سال گسترده تر می شود.

مسلمانان در حال حاضر بیشترین جمعیت حدود 49 کشور جهان را تشکیل می دهند.

هیتام در صحبت های خود اشاره کرد که جمعیت جهانی مسلمانان در سال 2017 میلادی حدود 1.7 میلیارد تخمین زده شد و پیش بینی می شود که تعداد مسلمانان جهان تا سال 2030 میلادی به 2.2 میلیارد نفر برسد.

وی افزود: در شرایطی که جمعیت مسلمان در جهان روز به روز بیشتر می شود،برچسب «حلال» هم از کشورهای اسلامی فراتر رفته و در حال تبدیل شدن به نماد جهانی کیفیت و اعتماد است.

امروزه بازار جهانی حلال به ارزش 2.3 تریلیارد دلار در حال فعالیت است و طیف وسیعی از کالاها و خدمات را در بر می گیرد.

هیتام همچنین گفت:یکی از تمرکزهای اصلی ما پیوند دادن اقتصادهای اسلامی و غیر اسلامی در جهان است.

وی خاطرنشان کرد که فیلیپین با 5 درصد جمعیت مسلمان دارای یک اکوسیستم مالی اسلامی نوپا است که می تواند تاثیر به سزایی نه تنها در اقتصاد داخلی بلکه در اقتصاد منطقه ای داشته باشد.

این در حالی است که مجمع کشورهای آسیای جنوب شرقی «آ سه آن» با 10 عضو که فیلیپین هم جزو آنهاست میزبان بیش از 60 درصد جمعیت مسلمانان جهان است و به این ترتیب می تواند نقش شایانی در توسعه اقتصاد اسلامی و بازار حلال داشته باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :