Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 229849
تاریخ انتشار : 14 دی 1396 17:35
تعداد بازدید : 107

اعلام برائت ملت از آشوبگران

جای جای ایران اسلامی بازهم صحنه نمایش بصیرت و اقتدار ملت بود، مردمی که با دشمن شناسی خود بار دیگر به میدان آمدند و حساب خود را اغتشاش گران جدا کردند.

خبرگزاری مهر- گروه استان ها: در ادامه حماسه ۱۳ دی ماه و روزهای گذشته امروز نیز مردم به صورت خودجوش به صحنه آمدند و با تکمیل حماسه حضور خود، چهاردهم دی ماه را در تاریخ انقلاب و نظام اسلامی ماندگار کردند.

امروز هم استان های مختلف کشور شاهد راهپیمایی مردم انقلابی و ولایی بود تا بار دیگر بصیرت و اقتدار ایران و ایرانی به نمایش گذاشته شود.

مردم در برخی استان های کشور امروز هم آمده بودند تا نشان دهند حسابشان از آشوبگری هایی که طی چند روز گذشته توسط تعداد معدودی اغتشاشگر در کشور رخ داد، جدا است و آن ها همچنان پای آنچه خون داده اند، ایستاده اند.

آذربایجان غربی؛ برائت از آشوبگران

پیش از ظهر امروز پنجشنبه مردم همیشه در صحنه و انقلابی مردم ارومیه با همراهی مسئولان و گروه های مختلف با برگزاری راهپیمایی اعتراض خود را نسبت به اقدامات آشوبگرانه اخیر اعلام کردند.

در این راهپیمایی که در واکنش به ناآرامی های اخیر با حضور پرشکوه مردم و مسئولان در ارومیه برگزار شد شرکت کنندگان با سردادن شعارهایی برائت خود را از آشوبگران اعلام کردند.


مردم و زن، پیر و جوان از همه گروه ها و اقشار مختلف با حضور در راهپیمایی حمایت خود را از حریم ولایت اعلام و مسیر تقاطع خیابان امام و عطایی تا میدان انقلاب را طی کردند.

حاضران در پایان با قرائت بیانیه اغتشاشات اخیر را محکوم و اعلام کردند همواره پاسدار خون شهیدان و حریم ولایت خواهند بود و اجازه تحرک به بدخواهان را نخواهند داد.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی پیش از ظهر پنجشنبه در مراسم پایانی راهپیمایی مردم ارومیه در محکومیت آشوبگران اظهار داشت: افرادی که در روزهای اخیر به تبعیت از ایادی استکبار در کشور دست به آشوب زده و پرچم مقدس ایران اسلامی را به آتش کشیدند معلوم است ایرانی نیستند این ها دشمن مملکت و نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.

امام جمعه ارومیه خطاب به نیروهای امنیتی و دستگاه قضا خواستار برخورد و شفاف سازی ماهیت این آشوبگران به مردم شد و اظهار داشت: اغتشاشات و فتنه این چندروزه اخیر همگی طرح و نقشه آمریکا و دشمنان خارجی بود که خنثی شد، مسئولان وظیفه دارند تا با تقویت تولید ملی با مفاسد اقتصادی مبارزه کنند.

امام جمعه ارومیه در ادامه از مسئولان و دولت خواست برای حل مشکلات پیش روی مردم به خصوص در بخش اقتصادی چاره اندیشی کنند و گفت: دولت و مسئولین نظام مقدس اسلامی باید عدالت محور عمل کرده و برای خواسته های مردم خود ارزش قائل باشند.

اصفهان؛ از محکومیت اقدامات اغتشاش گران تا تشییع شهید راه امنیت

راهپیمایی عظیم مردم اصفهان در محکومیت اقدامات آشوبگرانه از سوی اغتشاشگران، هم با حضور پرشور مردم از میدان امام حسین (ع) به سوی میدان انقلاب برگزار شد.


حضور چشمگیر جوانان انقلابی در این راهپیمایی، می تواند بسیاری از نقشه های شوم دشمنان در به انحراف کشیدن انتقادات مردمی به برخی مشکلات موجود در کشور را خنثی کند و پیام پشتیبانی مردم ایران به ویژه اصفهان از خط انقلاب را به همه دنیا مخابره کند.

همچنین مردم شهیدپرور شهرستان های فلاورجان و مبارکه همگام با دیگر شهرهای کشور با راهپیمایی علیه آشوبگران از اعمال آن ها برائت جستند.

راهپیمایی مردم مبارکه از ساعت ۱۰:۳۰ از میدان ولی عصر (عج) به سمت مسجد جامع این شهر با حضور گسترده و پرشور مردم انقلابی این شهرستان برگزار شد و مردم با شعارهای مرگ بر آمریکا و اسرائیل، مرگ بر فتنه گر، پیرو امر رهبر هستیم و بنرهای مختلفی که در دست داشتند، حمایت خود را از آرمان های نظام و انقلاب اعلام کردند.

فلاورجانی ها نیز امروز از ساعت ۹ صبح با حرکت از میدان انقلاب و خیابان امام خمینی (ره) به سمت میدان آزادی اقدامات اخیر آشوبگران در همراهی با دشمنان نظام را محکوم کردند.

راهپیمایی مردم در شهرستان های شهرضا، خمینی شهر، نجف آباد و لنجان علیه اغتشاشگران و آشوبگران با حضور حداکثری مردم دیروز برگزار شد و مردم شاهین شهر و برخی دیگر شهرستان ها نیز  امروز از ساعت ۱۵و ۳۰ دقیقه به راهپیمایی می پردازند.


همچنین امروز پیکر شهید شاه سنایی پس از تشییع باشکوه توسط مردم اصفهان در قطعه شهدای مدافع حرم در گلستان شهدا آرام گرفت. روز گذشته نیز مردم شهرستان نجف آباد ضمن حضور گسترده در راهپیمایی علیه آشوب گران، پیکر این پاسدار شهید ۳۰ ساله را تشییع کردند.

شهید شاه سنایی از دوستان نزدیک شهید مدافع حرم محسن حججی سه روز پیش در شرایطی که به شکل داوطلبانه برای برقرار کردن آرامش و امنیت در نجف آباد حضور داشت به شکل ناجوانمردانه ای به دست اغتشاشگران به شهادت رسید. این شهید بزرگوار متأهل و دارای دو فرزند خردسال پسر بود.

اردبیل، خیابان های شهر مملو از جمعیت

ظهر پنج شنبه خیابان های اردبیل مملو از جمعیتی بود که برای اعلام انزجار و مخالفت با اغتشاشات اخیر در کنار هم گرد آمدند.


مردم اردبیل کوچک و بزرگ، پیر و جوان با طرح شعارهایی ازجمله «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا» و «لبیک یا خامنه ای» با آرمان های نظام  انقلاب تجدید بیعت کرده و از اغتشاشات اخیر اعلام بیزاری کردند.

در این راهپیمایی که با حضور مسئولان استانی نیز همراه بود بار دیگر تبعیت از رهبری و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در آسمان اردبیل طنین انداز شد.

مشت های گره کرده بار دیگر ترفند و دسیسه های دشمن را خنثی ساخت و مردم ولایی اردبیل این بار نیز اتحاد و انسجام خود را به نمایش گذشتند.

خراسان جنوبی، صحنه نمایش بصیرت انقلابی

مردم خراسان جنوبی اعم از پیر و جوان، کودک و خردسال هم در این راهپیمایی دست نوشته هایی با مضمون حمایت از ولایت فقیه را حمل کردند و بیان داشتند هیچ گاه اجازه دخالت بیگانه را در امور داخلی کشور نخواهند داد.

مردم بیرجند با شرکت در این راهپیمایی باشکوه ثابت کردند علی رغم مشکلات اقتصادی ذره ای از آرمان ها و ارزش های انقلاب کوتاه نخواهند آمد.

اگرچه مسیر راهپیمایی امروز از میدان شهدا تا ابوذر شهر بیرجند پیش بینی شده بود اما خیل عظیم جمعیت موجب شد تا مسیر طولانی از میدان شهدا تا میدان قدس مردم حضورداشته باشند.

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی پیش از ظهر پنجشنبه در پایان راهپیمایی مردم بیرجند علیه اغتشاشات اخیر اظهار داشت: ملت ایران با توکل بر خدا توانست بر همه فتنه ها و توطئه های دشمن در این چهل سال غلبه کند.

وی با اشاره به اینکه توکل به خداوند اراده ها را پولادین می کند و ناامیدی را از بین می برد، بیان کرد: وقتی ملتی به وظیفه خود در راه حق عمل کند، خداوند نیز اسباب و لوازم رسیدن به اهداف را برای او فراهم می کند.

وی افزود: دشمن خود تحریم اقتصادی را بر ملت ایران تحمیل کرد ولی در حال حاضر منافقانه برای مشکلات اقتصادی مردم اشک تمساح می ریزد.

خراسان رضوی، موج جمعیت تا حرم مطهر رضوی

راهپیمایی مردم مشهد در راستای حمایت از ولایت فقیه و محکوم کردن فتنه اخیر هم امروز از مبدأ میدان شهدا به سمت حرم مطهر رضوی برگزار شد.

راهپیمایان در این مراسم با سر دادن شعارهای «مرگ بر فتنه گر»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و«ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند»، «با ولایت زنده ام»، حمایت خود را از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اعلام و بر تداوم مبارزه با استکبار جهانی تأکید کردند.

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی ظهر پنجشنبه در راهپیمایی محکومیت آشوب های اخیر که در حرم مطهر رضوی برگزار شد اظهار کرد: سابقه ندارد در یک هفته دو اجتماع باشکوه با جمعیت مردمی برای دفاع از دین و انقلاب شکوهمند و میثاق ولایت در کشور برگزار شود.


وی افزود: این راهپیمایی ها جلوه ای از بصیرت آفرینی را به نمایش گذاشت و با همه وجود باید شاکر باشیم که این دل ها را عاشق انقلاب و عشق به شهیدان و دل بسته به ارزش های انقلاب قرار داد.


وی با بیان اینکه از مهم ترین مؤلفه های امنیت و قدرت ملی در ایران روحیه ظلم ستیزی و استکبارستیزی در عموم مردم به ویژه جوانان بوده است، ابراز کرد: ملت ایران و جوانان ایرانی آماده حضور در عرصه های مختلف در راه دفاع از این نظام و انقلاب بوده اند و اعتماد مردم به نظام مهم ترین پشتوانه کشور است.در فتنه ۸۸ تحلیل ها و سخنان دشمنان ذره ای در تغییر افکار و عقاید مردم تأثیر نگذاشت و این ملت، دشمن شناس خوبی هستند و هدف پلیدانه دشمن را به خوبی می شناسند. 

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه امروز باز شدن گره ها و رفع مشکلات و رشد و توسعه را در گرو وحدت میان اُمت و ولایت در جامعه می بینیم، افزود: آشوب دشمن برای به انحراف کشیدن مردم است، اما این ملت آگاه و بصیر با بصیرت و دشمن شناسی و تنها با عشق به ولایت به فتنه پایان دادند و به واقع حماسه های ۹ دی ماه سال ۸۸ و ۱۴ دی ماه سال ۹۶ پاسخ های کوبنده ملت ایران به بازی های سیاسی دشمنان اسلام، قرآن و ایران بود و این ملت هیچ گاه و حتی در سخت ترین شرایط کشور، راه و خط خود را از مسیر ولایت جدا نخواهند کرد. 

سیستان، اتحاد شیعه و سنی

مردم شهرستان زابل هم باوجود همه مشکلات در این منطقه بار دیگر گرد هم جمع شدند و خواستار برخورد جدی با عوامل تخریب و اغتشاش در کشور شدند.


نکته جالب تر اینکه باوجود همه مشکلاتی که در سیستان و بلوچستان وجود دارد و با توجه به همه تلاش هایی که گروه های معاند ازجمله منافقین و گروهک های تروریستی از ابتدای بروز این ناآرامی ها تاکنون انجام دادند، خوشبختانه حتی یک شیشه نیز در این استان نشکسته است و مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان بار دیگر نشان دادند که بی دلیل نیست که این منطقه را پایتخت وحدت ایران اسلامی می نامند.

نماینده اهل سنت سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: این گونه اقدامات خرابکارانه و ایجاد اغتشاش نه تنها در جمهوری اسلامی بلکه در هیچ  کجای دنیا پذیرفتی نیست.

مولوی نذیر احمد سلامی افزود: اگر عده ای خواسته و مطالبه ای دارد نباید دست به تخریب اموال عمومی بزند بلکه باید مطالبات خود را از راه قانونی پیگیری کنند.

وی با تأکید بر اینکه همگان باید از تخریب اموال عمومی و ضایع کردن حق الناس خودداری کنند، ادامه داد: چنین حرکاتی در هیچ دین، آیین و قانونی مجاز نیست و اگر کسی مطالباتی دارد باید از راه قانونی آن را پیگیری کند.


همچنین امام جمعه اهل سنت میرجاوه در گفت وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در جریان اتفاقات اخیر عده ای از افراد سودجو و فرصت طلب از اعتراض مسالمت آمیز مردم سوءاستفاده کردند و با همراهی دشمنان دست به اغتشاش و آشوب زدند.

مولوی عبدالرحیم ریگیان پور با تأکید بر اینکه ایجاد اغتشاش و فتنه گری ازنظر علمای دین محکوم است، افزود: در جمهوری اسلامی ایران دستورات و احکام دینی و قرآنی حاکم است از همین رو باید از جان و مال و آبروی مسلمین حفاظت شود.

وی با اشاره به اینکه آشوبگری و اغتشاش با احکام اسلامی متضاد است، ادامه داد: مردم مسلمان ایران باید آگاه باشند تا دشمنان از این شرایط سوءاستفاده نکنند.

فارس، وحدت اصلاح طلب و اصولگرا

پیش از ظهر پنجشنبه در حالی میدان نمازی و میدان دانشجوی شیراز مملو از جمعیت شد که به راحتی می توانستیم وحدت و اتحاد را در حضور مردم مشاهده کنیم.


پیر و جوان، زن و مرد، اصلاح طلب و اصولگرا یک صدا فریاد «مرگ بر آمریکا» و «جانم فدای رهبر» را سر دادند تا حماسه ای دیگر در جریان راهپیمایی وحدت ملی و بیعت با ولایت شکل گیرد.

هرچند که مردم با بصیرت شیراز طی چند شب گذشته نشان دادند که مسیر آن ها با اغتشاشگران متفاوت است اما صبح امروز ثابت کردند که مانند گذشته دفاع از نظام و ولایت برای آن ها اولویت است و در این راستا در مقابل هیچ کس کوتاه نخواهند آمد.

اما یکی از حاضرین در مسیر راهپیمایی درحالی که دست فرزند خود را گرفته بود در پاسخ به سؤال خبرنگار مهر، در خصوص دلیل حضور در این مراسم، گفت: مشکل اقتصادی داریم و گرانی زیاد است اما قرار نیست که نظام را فراموش کنیم.

رحمان رمضانی ادامه داد: هراندازه که مشکل داشتیم اگر حرف از نظام و ولایت باشد در صحنه حاضر می شویم و به دشمن خارجی و اغتشاشگران داخلی اجازه حرکت نخواهیم داد.

وی با بیان اینکه اگر به فرمان رهبری عمل شود مشکلات اقتصادی نیز برطرف خواهد شد و دیگر گلایه ای باقی نمی ماند، یادآور شد: اگر هم نگرانی اقتصادی وجود داشته باشد اجازه دخالت به بیگانه را نمی دهیم.

یاسوج، تجدید بیعت امت

مردم بصیر و ولایت مدار شهر یاسوج هم طی یک راهپیمایی، با محکومیت اغتشاشات اخیر، با آرمان های امام و انقلاب تجدید پیمان کردند.


جمعیت زیادی از مردم شهر یاسوج به نحو خودجوش خود را به مرکز شهر رسانده و اغتشاشات اخیر را محکوم کرده و به راهپیمایی پرداختند.

در این راهپیمایی حضور پرشور اقشار مختلف مردم به چشم می خورد. جمعیت از مناطق مختلف شهر به هم پیوستند و در مرکز شهر یاسوج علیه استکبار جهانی، کشورهای فتنه گر و اغتشاشگران شعار دادند و حرکت آن ها را محکوم کردند.

در این مراسم آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان به ایراد سخنرانی پرداخت.

مازندران، پاسخ دندان شکن به آشوب

صبح پنجشنبه راهپیمایی پرشور مردم برخی شهرهای مازندران در پاسخ به آشوب های اخیر و اغتشاشات فتنه گران برگزار شد و مردم ولایتمدار استان بار دیگر با آرمان های نظام مقدس اسلامی تجدید میثاق کردند.

راهپیمایی خودجوش با حضور گسترده مردم در برخی شهرهای مازندران ازجمله چالوس و بابل برگزار شد و شهروندان مازندرانی خواهان برخورد قاطع با عوامل آشوب های اخیر در کشور شدند.

شهروندان مازندرانی همچنین با اشاره به مشکلات اقتصادی خواهان تدبیر و رفع این مسائل از سوی دولت شدند و درعین حال تأکید کردند مطالبات و خواسته ها باید از طریق قانونی بازگو و بیان شود و خسارت به اموال عمومی و بیت المال مورد تأیید نخواهد بود.

بنابراین گزارش طی هفته جاری، در شهرهای مختلف کشور راهپیمایی اعتراض آمیز و تجمع های خودجوش در راستای محکوم کردن آشوب ها و ناآرامی های اخیر با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.

تصاویری از راهپیمایی امروز در استان های مختلفنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :