Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 230620
تاریخ انتشار : 20 دی 1396 18:10
تعداد مشاهدات : 100

بومی سازی مبدل های حرارتی فشار قوی در آذر آب

بومی سازی ، طراحی و ساخت هیتر یا مبدل های حرارتی فشار قوی در شرکت آذر آب اراک ، سالانه از خروج میلیون ها دلار ارز از کشور جلوگیری می کند . به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز اراک ؛ با درستانی مدیر عامل نیروگاه برق شازند با بیان اینکه به جای واردات ، اقدام به سپردن طراحی و ساخت آن به کارخانه آذر آب بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب شد؛ گفت : این اعتماد به تولید داخلی پس از دو سال تلاش پاسخ داده و 6 هیتر برای تسریع در عملیات تولید انرژی در این نیروگاه آماده شده  که نصب این دستگاه ها در محل نیروگاه نیز موفقیت آمیز بوده است .
بادرستانی با اشاره به اینکه این طرح ها با مشارکت متخصصان نیروگاه و کارخانه انجام شده است افزود : 40 نیروگاه در کشور فعالند که حداقل هر کدام 10 هیتر دارند و باید هر چهار تا پنج سال یکبار بازسازی شوند که این نیاز قبلا با واردات حل می شد .
وی اضافه کرد : با بومی شدن این فناوری از این پس نیروگاههای کشور می توانند از این توان داخلی استفاده کنند .
شیخ زاده مدیر عامل کارخانه آذر آب اراک نیز با بیان اینکه ظرفیت رفع نیاز داخل در کارخانه وجود دارد گفت : در صورت نیاز ، تولید سالیانه می تواند از 20 تا  50 دستگاه افزایش یابد و صادرات هم انجام شود .
وی صرفه جویی هر هیتر را دست کم 500 هزار دلار دانست و افزود : با سپردن تامین نیاز داخلی این فناوری به کارخانه آذر آب سالانه از خروج 10 میلیون دلار ارز کشور جلوگیری و زمینه ایجاد اشتغال 500 نفر ایجاد می شود .
کارخانه اذر آب اراک از صنایع مادر و تولید کننده تجهیزات عظیم فلزی و نیروگاهی و انرژی ست .
نیروگاه حرارتی شازند نیز سالانه بیش از دو درصد نیاز کشور به انرژی برق را تامین می کند .


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :