Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 231176
تاریخ انتشار : 27 دی 1396 9:36
تعداد بازدید : 165

نظام جمهوری اسلامی از منادیان صلح در جهان است

خلیفه کل ارامنه آذربایجان با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی از منادیان صلح در جهان است، گفت: ارامنه ایران خرسندند که در آذربایجان شرقی و سایر استان های کشور به همراه سایر برادران دینی، زندگی توأم با آرامش و امنیت دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، اسقف گریگور چیفتچیان در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی اقلیت های دینی ایران را سفیران  نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد و  اظهار داشت:  ساحت های زندگی آدمی به یکدیگر مرتبط و درهم تنیده اند و هدف همه ادیان الهی، هدایت و سعادت بشر و دعوت به صلح و برقراری عدالت و اخلاق بوده و نظام جمهوری اسلامی نیز از منادیان صلح در جهان است.

وی افزود: ارزش ها و فضایلی که همه ادیان الهی بر آن تاکید دارند را باید تقویت و از آنها صیانت کنیم چرا که با ساری و جاری شدن ارزش های دینی و اخلاقی در جامعه، بسیاری از مشکلات امروزی مرتفع می گردد.

چیفتچیان تصریح کرد: دین همواره در طول تاریخ حیات بشری از عوامل تأثیرگذار بر زندگی بشر چه در سطح فردی و داخلی و چه در سطح بین المللی بوده و در حال حاضر در عرصه معادلات نظام بین الملل هم از جایگاه ویژه‏ای برخوردار می ‏باشد و برهمین اساس وحدت بین ادیان و مذاهب صلح و دوستی در جهان را تقویت می کند.

وی با بیان اینکه زندگی پرتفاهم و صمیمی ارامنه و مسلمانان، الگوی مودت و وحدت ادیان است، اظهار کرد: ارامنه ایران خرسندند که در آذربایجان شرقی و سایر استان های کشور به همراه سایر برادران دینی، زندگی توام با آرامش و امنیت دارند.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :