Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 232659
تاریخ انتشار : 16 بهمن 1396 12:12
تعداد بازدید : 111

پیروزی انقلاب اسلامی ایران یک معجزه بود.

با پیروزی انقلاب اسلامی ایران قدرت های بزرگ که منافعشان در خطر افتاده بود و برخی کشورهای منطقه نگران شدند و هنوز هم نگرانند و می خواهند از ملت ایران انتقام بگیرند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای روحانی در همایش طرح های نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای، درون شهری و اشتغالزایی با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و فرا رسیدن ایام مبارک دهه فجر افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران قدرت های بزرگ که منافعشان در خطر افتاده بود و برخی کشورهای منطقه نگران شدند و هنوز هم نگرانند و می خواهند از ملت ایران انتقام بگیرند.
رئیس جمهور گفت: خوشبختانه پیروزی ملت ایران در طول 39 سال گذشته عامل تحرک و نشاط ما بوده است.
وی افزود: غیر از حضور مردم در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن دولت ها هم تلاش کردند هدیه ای برای مردم در دهه فجر داشته باشند و تعدادی از طرح های مهم در این روزها به بهره برداری برسد.
آقای روحانی با اشاره به سختی هایی که بر امام راحل در دوران تبعید گذشت تصریح کرد: اگر حضور مردم نبود امکان نداشت یک انقلاب مردمی در مقابل قدرت های بزرگ و رژیم طاغوت بایستد.
 
طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل، گام بزرگ دولت برای بهبود محیط زیست
رئیس جمهور، توسعه حمل و نقل عمومی و کنترل تردد انواع خودروها را عامل مهمی در بهبود محیط زیست دانست و با تاکید بر اینکه طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل گام بزرگ دولت برای بهبود محیط زیست است، گفت: رفاه و آلودگی هوا همراه با صنعتی شدن است اما محیط زیست و سلامت مردم باید اولویت اصلی باشد.
آقای روحانی روز دوشنبه در همایش طرح های نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای ودرون شهری و طرح های اشتغال زایی، با بیان اینکه خودروهای فرسوده باید بطور کامل از رده خارج شوند، اظهارداشت: ما برای نوسازی خودروهای فرسوده، علاوه بر محیط زیست به صرفه جویی انرژی هم توجه داریم.
وی در این مراسم که با حضور جمعی از وزرا، معاونان رئیس جمهور، استانداران، مسئولان دستگاه های ذیربط و فعالان اقتصادی در بخش صنعت خودرو و حمل و نقل برگزار شد، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر به ملت ایران، گفت: اگر حضور، فداکاری، ایثار، ایستادگی و استقامت مردم نبود، امکان نداشت انقلاب مردم در برابر رژیم شاه که همه قدرت های جهانی از او پشتیبانی می کردند و همه توانشان را علیه مردم بکار گرفته بودند، پیروز شوند.
رئیس جمهور با اشاره به جلوگیری از سخنرانی امام در عراق توسط صدام و ممانعت از ورود امام به کویت، گفت: هنگامی که امام(ره) تصمیم می گیرد به فرانسه برود در حقیقت آنها نمی دانستند چه شخصیتی وارد این کشور شده است چرا که براساس عرف آن روزها هر ایرانی که وارد فرانسه می شد، سه ماه ویزای این کشور را برایش در نظر می گرفتند و شاید اگر از قبل معلوم بود که امام با آن شخصیت سیاسی و دینی قرار است به فرانسه برود، از سفر به این کشور نیز ممانعت می کردند.
آقای روحانی خاطر نشان کرد: در آن روزها همه دنیا دست به دست همه داده بودند که این انقلاب موفق نشود، ضمن اینکه وقوع انقلاب یک غافلگیری عمومی در سطح جهان بوجود آورد، چرا که هیچ کس تصور نمی کرد، نهضتی که به رهبری یک مرجع و شخصیت دینی پایه گذاری شده و مردم حاضر در مساجد و حسینیه ها آن را دنبال می کنند، به پیروزی برسد و از این متد، پیروزی حاصل شود.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه رژیم شاه در آن دوران به نیروی مسلح و ارتش تکیه کرده بود و تصور می کردند در نهایت این انقلاب با کشتار مردم تمام می شود گفت: آنها نمی دانستند ارتش به جز عده ای از سران آن، مردمی هستند و وقتی می بینند مردم خواسته ای دارند در جهت خواسته آنها حرکت می کنند.
وی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی یک معجزه تاریخی و سیاسی بود، افزود: به واسطه این انقلاب برخی از کشورهای منطقه عصبانی و از آینده خود نگران شدند و منافع قدرت های بزرگ به خطر افتاد و این در حالی است که بدخواهان انقلاب پس از گذشت 39 سال هنوز رها نکرده اند و می خواهند از ملت ایران انتقام بگیرند.
رئیس جمهور اظهار داشت: خوشبختانه پیروزی انقلاب و دهه فجر در طول 39 سال گذشته عامل تحرک و نشاط ما بوده است و دولت ها همواره تلاش کردند تا در این ایام هدیه ای برای مردم داشته باشند و کوششی که برای بهره برداری از پروژه های مختلف در سطح کشور انجام می شود، از آثار مبارک انقلاب است که ما را وادار می کند با نشاط بیشتری وارد عمل شویم.
آقای روحانی با اشاره به اینکه کشور ما همانند سایر نقاط جهان مزایا و نعمات فراوان و مشکلاتی دارد، گفت: ایران ملتی بزرگ و فهیم دارد که در تاریخ قبل و بعد از اسلام تمدن ساز بوده است و وقتی اسلام وارد این سرزمین شد مردم ایران آن را با اشتیاق پذیرفته اند و دلیل آن این است که تا به امروز بهترین مفسران قرآن و سیره اهل بیت(ع) و بهترین لغت دان های صرف و نحو و ادبیات عربی از ایرانی ها هستند و این نشان می دهد که این ملت عاشق دین اسلام است.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه حدود یک میلیارد نفر از مسلمانان جهان در کشورهای شرقی ایران حضور دارند، گفت: اسلام از دروازه ایران به این کشورها منتقل شده است چرا که ملت ایران به اسلام معتقد بوده و بار مسئولیت نشر آن را خود برعهده گرفته است.
وی با بیان اینکه ما در کشور امتیازات بزرگی مانند ملت بزرگ و منابع و جایگاه جغرافیایی ویژه در قلب منطقه در اختیار داریم، افزود: راه آهن چابهار به زاهدان با اتصال به شبکه سراسری می تواند به یک شاهراه بزرگ بین المللی تبدیل شود.
رئیس جمهور با تأکید بر اینکه جایگاه ترانزیتی ایران یکی از مزایای فوق العاده کشور بشمار می رود، گفت: گسترش صنعت در عین حالی که رفاه و پیشرفت را به دنبال دارد، مشکلات و آلودگی هایی هم به همراه می آورد که در این راستا صنعتگران بیشترین مسئولیت را برای رفع این مشکلات و حفظ محیط زیست برعهده دارند.
آقای روحانی با بیان اینکه محیط زیست موضوع بسیار حائز اهمیت بشمار می رود، گفت: مردم در شرایط آلودگی با سختی های بسیاری مواجه می شوند و نمی توانند زندگی عادی خود را دنبال کنند و ما نمی توانیم در برابر این مشکلات بی تفاوت باشیم.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز در دنیا کشورهایی هستند که در شرایط آلودگی چند روز اجازه تردد خودرو نمی دهند، ادامه داد: اگر در کشور ما ناوگان حمل و نقل عمومی شرایط لازم و امکانات مناسب را برای ارایه سرویس قابل قبول داشته باشد، می توانیم به جای آنکه مدارس را تعطیل کنیم، تردد خودروها را محدود نماییم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :