Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 236616
تاریخ انتشار : 28 اسفند 1396 0:2
تعداد بازدید : 118

اولین شهر شب های روشن کشور در رشت افتتاح شد

اولین شهر شب های روشن کشور با حضور علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در رشت افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرنگار ایرنا شامگاه جمعه در مراسم افتتاح اولین شهر شب های روشن مصطفی سالاری استاندار گیلان، جمعی از مسئولان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان و اقشار مختلف مردم در پیاده راه فرهنگی رشت حضور داشتند.
در این مراسم برنامه های مختلف فرهنگی از جمله برگزاری آیین عروس گوله برگزار شد که مورد استقبال مردم در پیاده راه فرهنگی کلانشهر رشت قرار گرفت.
اولین شهر شب های روشن کشور همزمان با رشت در لاهیجان، بندرانزلی و آستارا نیز افتتاح شد. 
معاون رئیس جمهوری بعد از این مراسم از نمایشگاه صنایع دستی و جشنواره گل و گیاه در پیاده راه فرهنگی رشت بازدید کردند.
توسعه گردشگری شهری، مدیریت اوقات فراغت شبانه شهروندان، مسافران و گردشگران، بازآفرینی شهری با افزودن کاربری های تازه، ایجاد فرصت های جدید اشتغال پایدار، ماندگاری بیشتر گردشگران در شهرهای گیلان، کمک به شادابی و نشاط مردم، کمک به انسجام خانواده، استفاده از فرصت شب برای دور هم بودن اعضای خانواده در بازارهای شبانه و کمک به کاهش افسردگی، کاهش استرس، کاهش اثرات مخرب تنهایی به ویژه برای دانشجویان و سالمندان از اهداف افتتاح رشت به عنوان شب های روشن است.
خلق و آفرینش فرصت های شغلی جدید در زندگی شبانه و رونق کسب و کار استان گیلان، بکارگیری بخشی از نیروی کار بدون کمترین هزینه سرمایه گذاری توسط دولت و شهرداری ها، احیای قلب تاریخی شهرها و سواحل گیلان با نورپردازی و افزایش تردد امنیت خاطر مردم، کاهش عوامل ایجاد ناامنی، کاهش سرقت های شبانه و توسعه امنیت برای شهروندان، مسافران و گردشگران از جمله مزایای این برنامه است. 
رشت حدود 700 هزار نفر جمعیت ثابت دارد که به طور متوسط، این تعداد در طول روز به بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر می رسد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :