Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 236631
تاریخ انتشار : 1 فروردین 1397 1:43
تعداد بازدید : 144

نخستین پارک حیات وحش خراسان جنوبی افتتاح شد

سرپرست اداره محیط زیست خوسف گفت: نخستین پارک حیات وحش استان در شهرستان خوسف با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و در کنار سایت تکثیر و پرورش حیات وحش افتتاح شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر و به نقل از  روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان، مسعود مستقیم اظهار داشت: نخستین پارک حیات وحش استان در شهرستان خوسف با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، فرماندار خوسف و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی  افتتاح شد.

وی با بیان اینکه این پارک در توسعه صنعت اکوتوریسم و گردشگری شهرستان تأثیرگذار است، گفت: پارک حیات وحش شهرستان در مسیر جاده بین المللی و اصلی واقع شده لذا انتظار می رود خانواده ها و مسافران نوروزی از این منطقه بازدید داشته باشند.

سرپرست اداره محیط زیست خوسف با بیان اینکه تنوع زیستی شهرستان خوسف منحصربه فرد است، افزود: شهرستان دارای دو سایت و مرکز تخصصی تکثیر و پرورش حیات وحش است.

مستقیم تصریح کرد: همچنین دانش آموزان نیز می توانند در راستای اهداف آموزشی از این پارک و منطقه حیات وحش بازدید داشته باشند و استفاده کنند.

وی ادامه داد: پارک محیط زیست شهرستان با هدف توسعه صنعت اکوتوریسم و طبیعت گردی و گردشگری، بهره برداری آموزشی جهت دانش آموزان در کتاب انسان و محیط زیست و ارتقای فرهنگ زیست محیطی افتتاح شده است.

سرپرست اداره محیط زیست خوسف خاطرنشان کرد: گونه های جانوری این پارک، پستانداران بزرگ جثه مانند قوچ و میش وحشی هستند که در جهت افزایش تکثیر تعداد گونه های موجود در سایت مذکور از گونه های جانوری مولد استفاده شده و در اوایل فصل بهار نیز شاهد تولد بره وحش ها در این پارک خواهیم بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :