Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 238575
تاریخ انتشار : 19 اردیبهشت 1397 21:41
تعداد بازدید : 180

سه محصول دانش بنیان در اصفهان رونمایی شد

سه محصول دانش بنیان با حضور محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه و منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز سه شنبه در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان رونمایی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از ایرنا، این محصولات شامل دستگاه لایه نشانی پوشش های فوق سخت به روش ' پی وی دی ' ( PVD)، دستگاه شبیه ساز پرواز چیتا و نانو پودر اکسید ایتریم است که در صنایع مختلف کاربرد دارد. 
دستگاه لایه نشانی پوشش های فوق سخت به روش ' پی وی دی ' ( PVD) عمر محصولات صنعتی که از لایه پوششی پی وی دی استفاده می کنند را تا 30 درصد افزایش می دهد و با یک شرکت خارجی برای فروش این محصول مذاکره شده است. 
دستگاه شبیه ساز چیتا نیز دارای اتاقکی با امکان دوران 360 درجه است که در صنعت بازی های رایانه ای و سرگرمی کاربرد دارد. 
نانو پودر اکسید ایتریم نیز در ساخت لیزر، سرامیک های شفاف و صنایع رنگ، نسوزها و تولید آهن و فولاد کاربرد دارد. 
شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان سازمانی مستقل با هدف توسعه مبتنی بر دانایی از طریق ایجاد مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در اصفهان، قطب اقتصادی و صنعتی ایران شکل گرفته است. 
این سازمان به عنوان نخستین سازمان موسس مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در کشور، تلاش می کند تا با ایجاد بستری مناسب برای توسعه فعالیت شرکت های دانش بنیان، زمینه لازم را برای تجاری سازی دستاوردهای آن ها و جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی فراهم آورد. 
اعضای هیات موسس این شهرک در سال 1372 تعیین شدند و نخستین مرکز رشد فناوری آن سال 79 و نخستین پارک علم و فناوری سال 82 راه اندازی شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :