Index
89861رکورد در مدت زمان 11.73ثانیه
عبارت مورد جستجو :
مدیر بازار برق شرکت برق منطقه ای خراسان از تولید دستگاه AR۸۰۳ – M به صورت بومی در صنعت برق خراسان برای بی نیازی از خارج و رفع نیازهای صنعت برق خبر داد.
کشور توانسته چند هزار شرکت دانش بنیان به وجود بیاورد، صدها طرح زیربنایی ایجاد کند، در همین دوران تحریم و با وجودِ کاهشِ درآمدِ نفت، کار بزرگی مثل ایجادِ پالایشگاهِ ستاره ی خلیج فارس را انجام بدهد؛ یک حرکت به این بزرگی، و کارهای فراوان که در زمینه ی مسائل نیرو، آب و برق انجام گرفته؛ افتتاحهای فراوانی دارد انجام می گیرد.
صنعت مادر فولاد، امروز نقطه اتکای صنایع پایین دستی است و در دولت های یازدهم و دوازدهم آنچنان ارتقای جایگاه یافته که علاوه بر اینکه در خاورمیانه حرف اول را می زند، در جمع ۱۰ کشور برتر تولیدکننده نیز قرار گرفته است.
مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه با بیان اینکه حدود پنج هزار هکتار اراضی وباغ های این شهرستان از سال ۱۳۷۰ تاکنون به آبیاری نوین تجهیز شده، گفت : از این میزان حدود سه هزار هکتار آن در دولت دهم و یازدهم اجرا شده است .
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: ایران از یک وارد کننده لوازم و تجهیزات پزشکی، به یک تولید کننده و البته صادر کننده تجهیزات مدرن در دنیا تبدیل شده است.
دبیرستان دخترانۀ علوم و معارف اسلامی صدرای شهر کرمانشاه در تاریخ 1/8/1395 افتتاح شد. این مدرسه در زمینی به مساحت 3000 متر مربع با زیربنای 750 متر مربع، در 3 طبقه و 6 کلاس احداث شده و هزینه های ساخت آن از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان تامین شده است.
ایران دومین کشور جهان در ساخت مواد مصرفی موتور توربینی شاتل های فضایی است. تولید و استفاده از نانو کامپوزیت گاما تیتانیوم آلومیناید در موتور توربینی شاتل های فضایی و هواپیماهای مافوق صوت علاوه بر تحمل و مقاومت در برابر شوک های حرارتی بالا در محیط های هیدروژن دار، افزایش طول عمر مواد به کار گرفته شده را نیز به دنبال دارد.
ایران دهمین کشور جهان در تعمیر و نگهداری هواپیماست. تعمیر و نگهداری هواپیما شامل سه سطح تعمیرات سبک، تعمیرات نیمه سنگین و تعمیرات سنگین یا اورهال بوده و مقدمه کسب فناوری و مهارت های بالاتر جهت طراحی و ساخت هواپیماست. این صنعت انواع هواپیماهای نظامی، بالگردها و هواپیماهای تجاری را در بر می گیرد.
ایستگاه میرزای شیرازی مترو تهران در تاریخ 21/11/1394 افتتاح شد. این ابرسازۀ زیرزمینی با زیربنای 13 هزار مترمربع، در خط 3 احداث شده و دارای سکویی به طول حدود 160 متر، عرض 14 متر و عمق 27 متر است. در ساخت این ایستگاه 88 هزار مترمکعب خاکبرداری، 5 هزار تُن آرماتوربندی، 45 هزار مترمکعب بتن ریزی و 32 هزار مترمربع قالب بندی انجام شده است.
کارخانۀ فولادسازی بردسیر در تاریخ 2/11/1397 با ظرفیت تولید سالانۀ یک میلیون تُن شمش فولادی افتتاح شد. این کارخانه اولین واحد صنعتی فولادی است که طراحی آن به صورت سه بعدی انجام شده و مجموعۀ کاملی از جرثقیل های صنعت فولاد را با استاندارد گرید 7 اروپا در اختیار دارد.
  • تعداد رکوردها : 89861