Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 242210
تاریخ انتشار : 8 مرداد 1397 10:12
تعداد مشاهدات : 22

دربازکن های هوشمند با قابلیت ارتقاء امنیت مجتمع های مسکونی

محققان مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه علم و صنعت دربازکن های هوشمندی را با قابلیت اتصال به تلفن همراه طراحی کردند که بدون نیاز به اینترنت می تواند تردد خودرو و یا افراد متفرقه در مجتمع های مسکونی را کنترل کند.  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا مهندس اسلامی، از محققان این طرح با اشاره به طراحی و ساخت دربازکن های هوشمند با تاکید بر اینکه این سیستم به راحتی بر روی درهای ورودی و پارکینگ منازل، آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی قابل نصب است، افزود: با انتقال مالکیت منزل یا ترک سکونت در مجتمع های مسکونی، افراد از این سیستم خارج خواهند شد.

وی غیر قابل هک بودن را از مزایای این سیستم عنوان کرد و یادآور شد: کاربردی کردن این فناوری موجب حذف کلیدهای فلزی و یا ریموت ها و هزینه های جانبی آنها می شود و امکان باز کردن درب برای تعداد نامحدودی از افراد با استفاده از تلفن همراه شخصی فراهم خواهد شد.

اسلامی امنیت بالا به دلیل استفاده از رمز ورود، امکان نصب ماژور پشت پنل در بازکن بدون نیاز به هیچ تغییر و تعویضی در سیستم در بازکن، افزایش کاربران به تعداد نامحدود، قفل کردن دسترسی کاربر به سیستم و سهولت در قابلیت حذف کاربر را از دیگر مزایای دربازکن هوشمند دانست.

این محقق با بیان اینکه سیستم ساخته شده از طریق بلوتوث گوشی و بدون نیاز به اینترنت و Wifi  طراحی شده است، ادامه داد: برد و مسافتی که با استفاده از این سیستم می توان درب ورود و خروج منازل را باز و بسته کرد حدود 40 متر است. مدیران آپارتمان یا مجتمع های مسکونی با نصب این دستگاه می توانند امنیت ساکنین آپارتمان و مجتمع های خود را نسبت به تردد افراد غیر مجاز ارتقا دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :