Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 242319
تاریخ انتشار : 10 مرداد 1397 19:31
تعداد بازدید : 78

دانشگاه تهران در خاورمیانه پنجم شد

دانشگاه تهران در ارزیابی رتبه بندی نظام وبومتریکس 2018 برترین دانشگاه کشور و پنجمین دانشگاه خاورمیانه شناخته شد.
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، دانشگاه تهران توانست از میان 605 دانشگاه با رتبه جهانی 388 ضمن ارتقای 67 پله ای خود در میان دانشگاه های جهان، همچنان در جایگاه نخست کشوری باقی بماند.
براساس این گزارش، دانشگاه تهران در این رتبه بندی در جایگاه 59 آسیا و پنجم خاورمیانه قرار دارد.
دانشگاه تهران در ارزیابی ژانویه 2018 نیز رتبه 455 جهانی را به دست آورده بود که در ارزیابی اخیر با 67 رتبه صعود کرد و به گروه دانشگاه های دارای رتبه زیر 400 جهان پیوست.
پایگاه رتبه بندی وبومتریکس بیش از 28 هزار دانشگاه و موسسه تحقیقاتی جهان را بر مبنای چهار شاخص رتبه بندی می کند، که در این بخش دانشگاه ها در یک رتبه بندی کلی جهانی و همچنین به صورت قاره ای تقسیم می شوند.
نظام رتبه بندی وبومتریک به ارزیابی حضور پژوهشی و آموزشی دانشگاه ها در وب از طریق وب سایت های دانشگاهی آنان می پردازد.
براین اساس وب سایت دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی براساس چهار شاخص تعداد صفحات وب دانشگاه در گوگل ( Presence ) با وزن 5 درصد، تعداد ارجاع یا لینک های برقرار شده از سایر سایت ها به سایت دانشگاه (شاخص Visibility ) با وزن 50 درصد، تعداد استنادات 10 نویسنده پُراستناد دانشگاه در Google Scholar Citations (شاخص Openness ) با وزن 10 درصد و تعداد مقالات کیفی دانشگاه قرارگرفته در بین 10 درصد مقالات پُراستناد موضوع مربوطه در سایت SCImago (شاخص Excellence ) با وزن 35 درصد عمل می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :