Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 242489
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1397 21:26
تعداد بازدید : 48

تشریح جزئیاتی از موشک کروز هوا پایه سپاه با برد ۱۵۰۰ کیلومتر

یکی از متخصصین نیروی هوافضای سپاه پاسداران به تشریح جزئیاتی از نحوه عملکرد موشک کروز هوا پایه سپاه با برد ۱۵۰۰ کیلومتر پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر، طرح به کارگیری موشک کروز با برد ۱۵۰۰ کیلومتر، قابل نصب بر روی هواپیمای سوخو ۲۲ برای اولین بار در بازدید سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه از پایگاه هوایی شیراز و در مراسم رونمایی از ۱۰ فروند هواپیمای سوخو ۲۲ بهینه شده و ارتقا یافته مطرح شد.

نظر به اهمیت این خبر و نقش این دستاورد در ارتقای توانمندی های دفاعی کشور برای مقابله با تهدیدات دشمن و نیز پاسخ به برخی اظهارنظرهای غیرکارشناسی از سوی اشخاص نا آشنا به فناوری های نظامی در فضای مجازی که منجر به سوالاتی در افکار عمومی شده است، یکی از متخصصین و مدیران پروژه های موشکی نیروی هوا فضای سپاه در گفتگویی به ارائه جزئیاتی پیرامون این دستاورد مهم پرداخت.

وی به کارگیری موشک های کروز زمین پایه، هوا پایه و دریا پایه در بردهای مختلف را در ارتش های جهان دارای پیشینه و سابقه ای طولانی توصیف و تصریح کرد: این موشک ها از زمین و دریا بوسیله بوستر و پیشران اولیه پرتاب شده و با روشن شدن موتورهای مرحله دوم که معمولاً از نوع جت است، مسیر خود را ادامه می دهند. در نوع هوا پایه نیز هواپیما نقش پیشران اولیه را ایفا می کند.

این کارشناس هوافضای سپاه با بیان اینکه ساخت و تولید موشک های کروز دریایی و زمین به زمین در ایران سابقه چندین ساله دارد، اظهار کرد: نیروی هوافضای سپاه به همت متخصصان جهادگر داخلی و با استفاده از زیرساخت موشک های کروز زمین پایه، اقدام به طراحی و ساخت موشک کروز با برد ۱۵۰۰ کیلومتر کرده است.

وی هدف عملیاتی موشک های کروز هوا پایه را انهدام اهداف از پیش تعیین شده در فواصل تا ۱۵۰۰ کیلومتر عنوان و خاطرنشان کرد: ناوبری این موشک با استفاده از Ins، Gps، Glonass، Terom و Dsmac است


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :