Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 242493
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1397 21:44
تعداد بازدید : 46

تولید عناب در خراسان جنوبی به ۶ هزار تن رسید

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی گفت: تولید عناب در استان طی چند سال اخیر با رشد چشمگیری رو به رو بوده به گونه ای که آمار برداشت این محصول نزدیک به شش هزار تن رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرنگار مهر، هاشم ولی پور مطلق بعد از ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از عنابستان های روستای فخراباد با اشاره به اینکه کشت این محصول هم اکنون به سه هزارو ۱۲۰ هکتار رسیده است، گفت: تولید عناب نیز به پنج هزار و ۴۶۰ تن رسیده که نشان دهنده توسعه کشت های مساعد و تغییر یافته بر اساس الگوی کشت است.

وی بیان کرد: امروز عناب در استان تبدیل به یک محصول مزیت دار شده  که چون ما آن را جزو محصولات دارویی نیز به شمار آورده ایم توجه به رونق این کشت در استان و فراوری های مرتبط آن در دستور کار قرا گرفته است.

وی معتقد است محصولی که در یک منطقه از توجیح اقتصادی خوبی برخوردار باشد، توسعه می یابد بنابراین جایگاه عناب در کشاورزی خراسان جنوبی باید جایگاه قابل قبولی باشد که در حال توسعه است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی ادامه داد: البته دلایلی مانند مصرف کمتر آب سازگاری با اقلیم مناطق و در عین حال بازار فروش نسبتا بهتر نسبت به دیگر محصولات و از همه مهمتر دانش بومی مردم منطقه باعث شده پرورش میوه عناب در استان رشد بیشتری پیدا کند.

ولی پور مطلق با اشاره به جشن استانی شکرگذاری برداشت عناب در خراسان جنوبی گفت: بازخورد ها و سیاست گذاری هایی که به دنبال این جشنواره انجام می شود که نمونه آن را در جشن شهرستانی آن شاهد بودیم این نوید را می دهد که متقاضیان این محصول رو به فزونی باشد.

وی چرخه معرفی این محصول را دارای کاستی هایی دانست که در حال رفع است، علاوه براین در حوزه صنایع تبدیلی تلاش شده این کاستی ها برطرف شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی اضافه کرد: تسهیلات مناسبی برای این منظور در نظر گرفته شده که مخصوص استان است و تاکنون برای سه مرکز فراوری مخصوص عناب مجوز صادر شده که امیدواریم برای کشاورزان منطقه سودمند باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :