Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 257878
تاریخ انتشار : 27 تیر 1398 18:19
تعداد بازدید : 64

مرکز رفاه کودک و خانواده شاهرود افتتاح شد

دومین مرکز رفاه کودک و خانواده استان سمنان در شاهرود برای نگهداری از کودکانی که دارای والدین شاغل هستند، افتتاح شد.

رئیس اداره بهزیستی شاهرود پنجشنبه در حاشیه افتتاح این مرکز به خبرنگار ایرنا گفت: نخستین مرکز دهه فجر گذشته در شهر سمنان افتتاح شده بود و این مرکز به همت اداره بهزیستی استان، شهرستان و بخش خصوصی دایر شد.

مسعود جهان سیر با بیان اینکه در این مرکز کودکان ۶ ماه تا ۱۲ سال نگهداری می شوند، افزود: مراقبت روزانه، انجام تکالیف مدرسه، مشاوره و مددکاری اجتماعی، اردوهای فرهنگی و تفریحی، فعالیت های فوق برنامه و نشست های آموزشی ویژه خانواده ها از برنامه ها و فعالیت های این مرکز است.

وی هدف از نگهداری کودکان را کمک به خانواده های شاغل خواند و تصریح کرد: این مرکز با اعتباری بیش از ۳۸ میلیارد ریال خریداری، تجهیز و نوسازی شده است.

جهان سیر از اشتغال ۱۵ تن در این مرکز خبر داد و ابراز داشت: ظرفیت آموزش این مجموعه ۱۳۰ تن بوده و اکنون تعداد ۶۰ نوآموز در این مرکز تحت آموزش هستند.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی هم در این آیین گفت: این مرکز برخلاف مهد کودک ها که فقط در امر نگهداری و وقت گذرانی هدف گذاری شده اند، کودکان را با سبک زندگی اسلامی و ایرانی آشنا می کند.

سید حسن حسینی شاهرودی با بیان اینکه این نوع مراکز موجب رشد خلاقیت کودکان می شوند، افزود: در این مجموعه ها کودکان یاد می گیرند خلاق بار آمده و ذهن خود را شکوفا کرده و آنچه در ذهن خود دارند را باور نمایند.

وی تصریح کرد: کاشت گل و گیاه، سفالکاری و پرورش ذهن کودکان جزو اقداماتی است که آنها را با زندگی آشنا می کند.

حسینی خطاب به مربیان این مجموعه گفت: مراقبت کنید که از هدف اصلی خود که همانا آموزش سبک زندگی ایرانی - اسلامی و سنتی است دور نشوید.

۲۲ لغایت ۲۸ تیرماه به عنوان هفته بهزیستی نامگذاری شده است.

شهرستان شاهرود ۲۴۰ هزار تن جمعیت و ۵۳ هزار کیلومتر مربع مساحت دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :