Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 258634
تاریخ انتشار : 23 مرداد 1398 21:50
تعداد بازدید : 158

اقتدار ایران با وجود تحریم ها قابل ستایش است

نماینده وزارت اطلاع رسانی لبنان در دفتر سازمان ملل متحد در بیروت گفت: با وجود تبلیغات ضد ایرانی در رسانه های غربی، لبنانی ها به ایران و اقتدار آن با وجود تمام فشارها و تحریم ها نگاه مثبتی دارند و آن را می ستایند.

زینب اسماعیل در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود:  جامعه لبنان به دلیل تنوع و دسته بندی های سیاسی، ویژگی های خاص خود را دارد  و بر این اساس شاید برخورد به دور از تعصب برخی لبنانی ها با ایران به مذاق برخی گروههای دیگر لبنانی خوش نیاید.

وی گفت: عده کمی در لبنان از اینکه نگاه لبنانی ها به ایران آزادانه و به دور از تعصب است، دل خوشی ندارند، اما اکثریت لبنانی ها پشتکار جامعه ایران به ویژه زن ایرانی را که خواسته های خود را تا حدود زیادی در نظام جمهوری اسلامی تحقق بخشیده است، می ستایند.

نماینده وزارت اطلاع رسانی لبنان در دفتر رسانه ای سازمان ملل  ادامه داد: جامعه و ملت لبنان به طور کلی در قبال تمام ملت ها حتی چین که فرهنگ و زبان کاملا متفاوتی داشته و در فاصله زیادی از ما قرار دارد، برخوردی به دور از تعصب دارند، چه برسد به جامعه ایران که مشترکاتی با ما دارد و البته این نقاط مشترک فقط بین لبنان و ایران نیست بلکه به طور کلی بین تمام ملت های منطقه به نوعی اشتراکاتی در سطوح مختلف از جمله اجتماعی، فرهنگی و مذهبی وجود دارد.

زینب اسماعیل در بخش دیگری از این مصاحبه با اشاره به وضعیت زنان در جامعه لبنان و اینکه چند وزیر زن در دولت لبنان حضور دارند ،اظهار داشت: بین زن لبنانی و ایرانی تفاوت زیادی وجود دارد، البته این به معنی کاستن از جایگاه مهم زنان در جامعه لبنان نیست اما باید گفت که بعد از انقلاب نگاه به زن تغییر کرد و این قشر به عنوان یک فرد و عضوی از اجتماع جایگاه اصلی خود را پیدا کردند.
زینب اسماعیل یادر آور شد: امام خمینی (ره) در مورد زنان گفتند، زن و قرآن هر دو ماموریت انسان سازی دارند؛ ایشان با این توصیف به زن ارزش زیادی بخشیدند.

وی گفت:  حتی بنابر اعتراف برخی زنان لائیک از جمله "عزه شراره بیضون" یکی از زنان پژوهشگر لبنانی، زنان ایرانی در مراکز تصمیم گیری بسیار از ما جلوتر هستند و چه بسا این ناشی از ماهیت نظام حاکم در ایران باشد که این قدرت را به زن می دهد و زمینه را برای رشد و تعالی آنان فراهم می کند.

جایگاه منطقه ای زمینه ساز پیشرفت جامعه ایران است

زینب اسماعیل تصریح کرد: حجم و نقش منطقه ای جمهوری اسلامی ایران و نیروی انسانی این کشور و نیز پیشرفت آن در سطح فناوری و هسته ای همگی زمینه ساز پیشرفت افراد جامعه از جمله زنان است.

وی گفت: نمی توان ایران و سایر کشورهای عربی و یا لبنان را با یکدیگر مقایسه کرد،  زیرا در این صورت یک مقایسه نابرابر انجام شده است، چرا که در لبنان شکاف ها و موانع متعددی وجود دارد که مهم ترین آن نظام طایفه ای و فساد فراگیر است در حالی که ماهیت نظام جمهوری اسلامی ایران و امکانات و توانمندی های آن با کشورهای منطقه متفاوت است.

نماینده وزارت اطلاع رسانی لبنان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :