Index
89867رکورد در مدت زمان 3.088ثانیه
عبارت مورد جستجو :
حنایی دومین بزغالۀ شبیه سازی شده در ایران و خاورمیانه است که در تاریخ 23/4/1388در محل پژوهشکدۀ زیست فناوری رویان جهاد دانشگاهی (مزرعۀ تحقیقاتی اصفهان) با عمل سزارین به دنیا آمد. حنایی از نژاد بختیاری بوده و هدف از تولید آن دستیابی به حیوانات تراریخت و داروهای نوترکیب بود.
بیمارستان برکت شهید ستاری قرچک ورامین در تاریخ 28/4/1397 افتتاح شد. این بیمارستان 96 تختخوابی، در زمینی به مساحت 26 هزار مترمربع و با زیربنای 8300 مترمربع در 4 طبقه احداث شده و شامل کلینیک های تخصصی با پَد بالگرد امداد هوایی بوده و دارای 4 اتاق عمل و بخش های جراحی و بستری داخلی، دیالیز، رادیولوژی، آزمایشگاه، داروخانه، اورژانس و … است.
الکساندر پروخانوف دانشمند روسی: ترس و تنفر غرب از ایران به این خاطر است که ایران با نظام دولتی و اجتماعی خود تمام جهان غرب را که جهانی فرتوت، بی جان، متجاوز و در حال نابودی است به چالش کشیده است. ایران الگوی رفتاری دیگر و سازماندهی دیگری از جامعه که بر مبنای هماهنگی زمین و آسمان، ماشین و انسان، روح و ماده است را پیشنهاد می کند. سیمایی که ایران به جهانیان عرضه می کند، بسیار جذاب است. 6/9/1389
فاز اول نیروگاه بادی بینالود در تاریخ 19/7/1387 افتتاح شد. این نیروگاه با مساحت حدود 700 هکتار و ظرفیت نصب شده 2/28 مگاوات، شامل 43 دستگاه توربین بادی 660 کیلو واتی بوده و سبب صرفه جویی 20 میلیون مترمکعب گاز و جلوگیری از تولید گاز آلایندۀ دی اکسید کربن به میزان40 میلیون متر مکعب در سال می شود.
ایران هفتمین کشور جهان در علم آناتومی است. در آناتومی (علوم تشریحی) نحوۀ رشد، ساختارهای بدن، سیستم های و ارگان های بدن و بافت ها در سطح انواع میکروسکوپیک و ماکروسکوپیک مورد مطالعه و بررسی قرار می گیرد. مرکز بین المللی اطلاعات SJR این رتبه را از میان 154 کشور جهان به نام ایران ثبت کرده است.
پهپاد رزمی کمان-12 در تاریخ 10/11/1397 رونمایی شد. این پهپاد با بُرد هزار کیلومتر، قابلیت انجام عملیات رزمی با موشک های نقطه زن، جنگ الکترونیک و شناسایی را داشته و توان حمل محموله هایی با وزن 100 کیلوگرم را دارد. کمان ـ 12 با سرعت 200 کیلومتر در ساعت و مداومت پروازی 10 ساعت، قابلیت برخاست از باندهایی با حداقل طول 400 متر را دارد.
آزادراه قم ـ گرمسار با 6 باند رفت و برگشت در تاریخ 6/12/1393 افتتاح شد. این آزادراه با طول 152 کیلومتر در کریدور بین المللی حمل نقل شرق به غرب و کریدور آسیایی واقع شده و موجب اتصال 4 استان قم، تهران، سمنان و خراسان رضوی می شود. ارتقا ضریب ایمنی رانندگی، کاهش مصرف سوخت، آلاینده های زیست محیطی و زمان سفر از ویژگی های این آزادراه است.
سومین نسل ربات انسان نمای سورنا در تاریخ 25/8/1394 رونمایی شد. این ربات با همکاری بیش از 70 متخصص، به عنوان کلکسیونی از فناوری های پیشرفته فرارشته ای، قدرت علمی و توان رباتیکی کشور را نشان داد. افزایش قابلیت بینایی، شنوایی فارسی و تصمیم گیری هوشمند، ایجاد نرم افزار اختصاصی برای کنترل وضعیت ربات و... از ویژگی های جدید این نسل سورناست.
پژوهشکدۀ سامانه های ماهواره در سال 1386 تاسیس شد. از مهمترین وظایف این پژوهشکده، اجرای طرحهای پژوهشی، کاربردی و توسعهای در علوم و فناوریهای فضایی و مطالعه، طراحی و ساخت ماهوارههای سنجشی و مخابراتی بوده و دارای سه گروه مصوب پژوهشی سامانه های ماهواره، فناوری فضایی و فناوری زمینی است.
رویانی اولین گوسفند حاصل از بلوغ آزمایشگاهی تخمک و لقاح خارج رحمی ایران است که در تاریخ 1/7/1385 در محل پژوهشکدۀ زیست فناوری رویان جهاد دانشگاهی (مزرعۀ تحقیقاتی اصفهان) با عمل سزارین به دنیا آمد. این گوسفند ماده با منبع تخمک تخمدان کشتارگاهی و منبع اسپرم نژاد مرینوس، دارای سن جنین انتقالی 7 روزۀ بلاستویست بود.
  • تعداد رکوردها : 89867