Index
88891رکورد در مدت زمان 2.043ثانیه
عبارت مورد جستجو :
ساخت مجتمع تولید آب سنگین اراک به منظور تامین نیاز نیروگاه اتمی بوشهر و دیگر مصارف معمول آن، در سال 1377 آغاز شد و پس از 8 سال در تاریخ 4/6/1385 به بهره برداری رسید. ظرفیت تولید سالانۀ این مجتمع 80 تن با غنای 99 و 8 دهم درصد است. ایران نهمین تولید کنندۀ آب سنگین در جهان است.
«ساگداشن ایلدار» ناشر روسی که در پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان حضور یافته، مردم ایران را به سبب انتشار کتاب های بسیار، متعدد و استقبال از کتاب خوانی جزو فرهیخته ترین و باسواد ترین مردم جهان توصیف کرد.
دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه ایران در بومی سازی صنعت هسته ای پیشرفت های قابل توجهی به دست آورده است، گفت: ظرفیت غنی­ سازی ایران امروز به میزان هشت هزار و ۶۶۰ سو رسید.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در چهل سال گذشته هر سال ۶ ماه و در مجموع ۲۵ سال امید به زندگی ایرانیان افزایش یافته است.
وزیر دفاع گفت: پیشینه تحریم های ایران در حوزه دفاعی طولانی تر بوده است لکن تجارب و ظرفیت باعث شده تا در حوزه دفاعی کمترین آسیب را ببینیم.
جمهوری اسلامی ایران در حالی جزو کشورهای پیشرو در زمینه ساخت شبیه سازهای نظامی محسوب می شود که درحال حرکت به سمت طراحی و ساخت شبیه سازهای رزمی است.
ماهیت اسلام، نفی ظلم و استکبار و سلطه است، بنابراین آنها با اصل اسلام و همه ی کشورهای اسلامی مخالفند و این تصور که دشمنی آنها فقط با جمهوری اسلامی است، صحیح نیست.
انجمن تاریخ پژوهان در سال 1382 با هدف توجه بیشتر اساتید و محققان به مباحث تاریخی به ویژه تاریخ اسلام، تاریخ اهلبیت (ع)، تاریخ تشیع و تاریخ تمدن اسلامی در قم تاسیس شد. این مرکز تا کنون علاوه بر تحقیق، پژوهش، تالیف، انتشار کتب و مقالات و مجلۀ تخصصی، همایش های علمی مختلفی در سطح ملی و استانی برگزار کرده است.
۴۱ مرکز جامع سلامت، مرکز بهداشت و پایگاه سلامت و پنج مدرسه ساخته شده توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سیستان و بلوچستان با حضور رئیس این ستاد و مسئولان محلی افتتاح شد و ۶۰ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل زیرپوشش قرار گرفتند.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد از افتتاح و بهره برداری سه مدرسه با مشارکت بنیاد علوی خبر داد.
  • تعداد رکوردها : 88891