Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 262668
تاریخ انتشار : 30 مهر 1398 22:3
تعداد بازدید : 131

خودکفایی در تولید مواد اولیه دارو

معاون وزیر بهداشت : ایران به مرز خود کفایی در تولید مواد اولیه دارو رسیده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ معاون وزیر بهداشت امروز در حاشیه آیین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشكی کاشان گفت: با وجود تمام تهدیدات و تحریم های دشمنان ملت ایران ، میزان خودکفایی در تولید دارو و مواد اولیه دارویی در کشور در سال های اخیر به میزان چشمگیری افزایش یافته است ودر آینده نزدیک داروهای جدیدی وارد بازار می شود.
ایرج حریرچی با بیان اینکه افزایش تولید داخلی مواد اولیه دارو به68 و سه دهم درصد رسیده است افزود: با اقدامات جدی اخیر وزارت بهداشت ، نیروی انتظامی و گمرک روند مقابله با فساد و تخلف در کل زنجیره توزیع و فروش دارو با شدت بیشتری در حال انجام است.
معاون وزیر بهداشت همچنین گفت: با پیشرفت طرح تحول نظام سلامت در حوزه بیمه و خدمات درمانی اقدامات خوبی صورت گرفته و در حال حاضر پوشش بیمه ای مردم به ٩1 درصد رسیده ، اما همچنان 9 درصد مردم بیمه نیستند .
وی با بیان اینکه 41 هزار تخت بیمارستانی در سالهای آینده به مجموعه تخت های بیمارستانی اضافه می شود گفت : برای هر تخت بیمارستانی به طور متوسط 70 تا 100 متر مربع فضای جانبی نیاز است.
معاون وزیر بهداشت سهمیه بندی انسولین را نادرست خواند و گفت: سیاست وزارت بهداشت، مصرف منطقی دارو است و هیچ کمبودی در زمینه انسولین مورد نیاز بیماران وجود ندارد و برای بیش از یک سال مصرف ، انسولین تامین شده است.
حریرچی افزود: قیمت انسولین به صورت آزاد ۳۷ هزار تومان است که بیماران فقط ۱۰ درصد آن را پرداخت می کنند.
وی گفت: در حال حاضر زمینه ساخت کارخانه تولید قلم انسولین در کشور فراهم شده است .
در این آیین از خدمات ابراهیم کوچکی تقدیر و سیدعلیرضا مروجی به عنوان رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی کاشان معرفی شد.

تزریق دارو


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :