Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 263920
تاریخ انتشار : 17 آذر 1398 22:11
تعداد بازدید : 195

صرفه جویی ۲۲ میلیون لیتری در مصرف روزانه بنزین

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی: ميزان صرفه جویی در مصرف روزانه بنزین معادل تولید یک پالایشگاه است.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، گفت: با اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در کشور، مصرف روزانه بنزین از میانگین نزدیک به ۹۹ میلیون لیتر به حدود ۷۷ میلیون لیتر در روز رسیده است که این رقم از صرفه جویی ۲۲ میلیون لیتری در مصرف روزانه بنزین حکایت دارد که معادل تولید یک پالایشگاه نظیر پالایشگاه اصفهان است.
امیر وکیل زاده مصرف روزانه بنزین کشور از ابتدای آبان تا پایان روز پنجشنبه، ۲۳ آبان امسال یعنی یک روز پیش از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین را به طور میانگین ۹۸ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر در روز اعلام کرد و افزود: مصرف بنزین در مدت مشابه پارسال یعنی یکم تا بیست وسوم آبان سال ۹۷ به طور میانگین ۸۹ میلیون لیتر در روز بوده است.
وی تاکید کرد: میانگین مصرف روزانه بنزین از روز جمعه، ۲۴ آبان امسال تا پایان روز جمعه۱۵ آذر و پس از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین به ۷۶ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر رسیده که این رقم معادل روزانه ۲۲ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر کمتر از ۲۳ روز ابتدایی آبان امسال بوده است.
وکیل زاده افزود: میزان مصرف بنزین در مدت مشابه پارسال (از ۲۴ آبان تا ۱۵ آذر سال ۹۷) روزانه ۸۹ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر بوده است.
وی بابیان اینکه هم اکنون قیمت بنزین صادراتی براساس قیمت فوب خلیج فارس حدود ۵ هزار تومان است گفت: با صرفه جویی این میزان بنزین ضمن افزایش ذخایر راهبردی کشور می توان روزانه حدود ۱۱۰ میلیارد تومان یا حدود ۱۰ میلیون دلار برای کشور ارزآوری داشت.
وکیل زاده درباره صدور کارت سوخت ها نیز افزود: میزان درخواست کارت سوخت المثنی رو به کاهش است و پیش بینی می شود درآینده نزدیک تمامی درخواست ها پاسخ داده شده و کارت سوخت المثنی تمامی متقاضیان صادر شود.

3 هزار تن بنزین صادراتی در بورس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :