Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 263956
تاریخ انتشار : 18 آذر 1398 21:37
تعداد بازدید : 96

راه اندازی خط تولید کمباین برنج گامی در راستای رونق تولید است

استاندار مرکزی در پیامی به مناسبت راه اندازی خط تولید کمباین برنج در شرکت کمباین سازی ایران آورده است: راه اندازی این خط تولید در اراک گامی مهم در راستای رونق تولید است.

سید " علی آقازاده" در این پیام که عصر دوشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، تاکید کرده است: اکنون که میهن اسلامی در سیطره تحریم های ظالمانه اقتصادی استکبار جهانی قرار گرفته و بخش تولید و صنعت کشور بیش از دیگر حوزه های جامعه از این دشمنی بدخواهان نظام اسلامی متاثر شده ، تولید داخلی مانند یک چرخ مولد با عنوان نهضت تولید مورد تاکید کارگزاران نظام اسلامی قرار گرفته تا در کنار ایجاد اشتغال و افزایش روحیه کار در جامعه از هدررفت منابع نیز جلوگیری کند.

در بخش دیگری از این پیام گفته شده است: در استان مرکزی نیز به عنوان چهارمین قطب صنعت کشور  تلاش برای تحقق رونق تولید به عنوان شعار سال سرلوحه کار قرار گرفته است و امروز (دوشنبه) راه اندازی خط تولید کمباین برنج در مجموعه کمباین سازی ایران افتخاری درخشان و گامی تاریخی در لبیک گویی به ندای مقام معظم رهبری در رونق تولید است که باید قدردان کارکنان و مدیران این واحد تولیدی بود.

استاندار مرکزی ابراز کرده است:  راه اندازی خط تولید کمباین برنج که بی شک براساس برنامه ریزی های مدون و مطالعات دقیق ارزیابی نیاز کشور صورت گرفته، گام موثری در راستای خودکفایی و قطع وابستگی به دیگر نقاط جهان است و این رویه و رویکرد باید به تمام فعالیت های تولیدی استان گسترش داده شود.

آقازاده تصریح کرده است: بدون شک یکی از راه های رسیدن به توسعه پایدار ایجاد اشتغال مولد، تقویت بنیه اقتصادی کشور، معیشت ملت، توجه ویژه به بخش تولید و خودکفایی در نیازهای ضروری است و باید با فعال سازی واحدهای تحقیقاتی و پژوهشی در جهت تولید مواد اولیه، تولید نهایی و قطع وابستگی صنایع با خارج از کشور برنامه هایی تدوین شود که راه اندازی خط تولید کمباین برنج در شرکت کمباین سازی ایران می تواند الگویی در این راستا باشد.

وی ادامه داده است: شرکت کمباین سازی ایران از واحدهای تولیدی است که در سال ۱۳۹۴ در شرایط سختی قرار داشت و حتی تعدادی از نیروهای این واحد تولیدی بیکار شدند، اما حمایت و پشتیبانی دولت تدبیر و امید از یک سو و برنامه ریزی و تلاش پرسنل خدوم و ظرفیت بالقوه این واحد تولیدی از سویی دیگر باعث شد که کمباین سازی ایران در کوتاهترین زمان شرایط نامطلوب را پشت سر گذاشته و اکنون که کمتر از چهار سال از آن شرایط می گذرد، خط تولید کمباین برنج در این واحد تولیدی آغازبه کار و برگ زرینی در تاریخ صنعت استان رقم خورده است.

استاندار مرکزی در این پیام، از تلاش ها و اقدامات  مدیریت، کارکنان و تمام افرادی که در راه اندازی خط تولید کمباین برنج در شرکت کمباین سازی ایران نقش موثری داشته اند تقدیر و تشکر کرده است.

آقازاده در این پیام گفته است: امید است با تعامل هرچه بیشتر دستگاه های دولتی با بخش خصوصی در آینده ای نزدیک بیش از پیش شاهد بالندگی و توسعه صنایع این استان باشیم تا از این رهگذر فرصت اشتغال برای جوانان این خطه ایجاد و در نهایت شتاب بیشتر استان در مسیر توسعه محقق گردد.

در سال ۱۳۸۴ بر اساس اجرای قانون خصوصی سازی ۵۳ درصد از سهام کمباین سازی به آستان قدس رضوی واگذار شد و در سال ۱۳۹۲ نیز آستان قدس رضوی با پرداخت ۴۰۰ میلیارد ریال سهام خود را به ۷۵ درصد افزایش داد.


کمپاین برنج ایرانی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :