Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 263957
تاریخ انتشار : 18 آذر 1398 21:44
تعداد بازدید : 220

احیای بیش از ۲۰ هزار طرح اقتصادی

حدود ۲۰ هزار و ۵۰۰ طرح با سرمایه گذاری هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان یک سال و نیم گذشته در کشور احیاء شد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز مازندران ، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام امروز در حاشیه بازدید از کارخانه نساجی مازندران در قائمشهر به تنظیم طرح جامع ستاد اجرایی حضرت امام اشاره کرد و گفت: در این طرح بنگاه های اقتصادی تعطیل یا واحد های صنعتی نیمه فعال در بخش های متوسط ، کوچک و بزرگ احیاء می شوند.
مخبر افزود: حدود ۲۰ هزار و ۵۰۰ طرح با سرمایه گذاری هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان یک سال و نیم گذشته در کشور احیا شد.
او با بیان اینکه هم اکنون واحد های صنعتی زیادی از ۳ هزار و ۷۰۰ شهرک صنعتی در سطح کشور به دلیل کمبود منابع اعتباری و مواد اولیه تقریباً تعطیل یا نیمه تعطیل است، گفت: حدود ۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از سرمایه های معطل شده در این مدت احیا شد.
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام با بیان اینکه محصولات کارخانه نساجی مازندران روزگاری نه چندان دور به کشور های اروپایی صادر می شد، افزود: برای جلوگیری از واردات پارچه و کاهش وابستگی به روند سرمایه گذاری و تولید سرعت بخشیده ایم.
مخبر از مشارکت ۱۷ میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام برای احیا کارخانه نساجی مازندران خبر داد و گفت: میزان تولید پارچه هم اکنون در این کارخانه یک میلیون متر در ماه است که با نصب و راه اندازی دستگاه های ریسندگی ظرفیت تولید پارچه به یک و نیم میلیون متر در ماه افزایش خواهد یافت.
او با بیان اینکه هم اکنون ۳۵۰ نفر در این واحد صنعتی مشغول به کار هستند، افزود: با اجرای این طرح ظرفیت اشتغال به دو برابر افزایش می یابد.
مدیر عامل شرکت نساجی مازندران نیز گفت: در این کارخانه صنعتی انواع و اقسام الیاف تولید می شود که با راه اندازی خط های جدید تولید امیدواریم کشور از واردات پارچه بی نیاز شود.
مسعود فرشباف افزود: هم اکنون در هر ماه یک میلیون متر انواع پارچه تولید می شود که با فعال شدن دستگاه های ریسندگی میزان تولید به حدود ۳ میلیون متر در روز افزایش یابد.
او به ماشین آلات این کارخانه که سال ها در انبار راکد باقی مانده بود اشاره کرد و گفت: تاکنون ۲ مرحله از ۴ مرحله خط تولید کارخانه نساجی مازندران راه اندازی شده است.


کارخانه تولید کاغذ از ضایعات معادن سنگ


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :