Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 264745
تاریخ انتشار : 10 دی 1398 22:19
تعداد بازدید : 45

۳۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار کالا از کشور صادر شد

معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه صادرات ایران گفت: ۳۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار انواع کالا تا پایان آذرماه امسال از کشور به نقاط مختلف جهان صادر شد.

«فرهاد نوری» عصر سه شنبه در آیین تجلیل از صادرکنندگان برتر استان مرکزی، در فرهنگسرای شهر اراک، افزود: میزان واردات کشور در ۹ ماهه امسال نیز ۳۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار برآورد می شود. 
وی ادامه داد: میزان تجارت ۶۳ میلیارد دلاری کشور در شرایط اقتصادی کنونی مرهون تلاش های بی دریغ فعالان اقتصادی است که باید قدردان زحمات این قشر بود. 
معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه صادرات ایران بیان کرد: چین، عراق، ترکیه، امارات و افغانستان بزرگترین شرکای تجاری ایران در حوزه صادرات و و آلمان، چین، امارات، ترکیه نیز بیشترین شرکای کشورمان در حوزه واردات کالا هستند.
نوری بیان کرد: اعمال تحریم ها اگرچه نعمت نیست اما برکاتی نیز به لحاظ تلاش های فعالان اقتصادی فراهم شده و کارخانجاتی که بیش از ۲ دهه مواد اولیه خود را وارد می کردند اکنون یا خود تولیدکننده هستند و یا از واحدهای فعال شده داخلی، تامین می کنند. 
وی اظهار داشت: ظرفیت های تولیدی کشور در حوزه های مختلف بسیار بالا است و باید با بهره گیری از دانش جوانان کاردان زمینه فعالیت شرکت های دانش بنیان را فراهم و با صادرات کالاهای با ارزش افزوده، کشور را در مسیر توسعه قرار داد. 
معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: نقل و انتقالات پولی و ارزی، استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادر کنندگان و تامین مواد اولیه بنگاه های اقتصادی مهمترین مشکلات صادرکنندگان است که باید برای حل آنها برنامه ریزی کرد.

استان مرکزی به عنوان چهارمین قطب صنعت کشور بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد صنعتی کوچک و بزرگ دارد.


صادرات


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :