Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 264748
تاریخ انتشار : 10 دی 1398 22:41
تعداد بازدید : 49

بهره برداری از قطار برقی کرج - هشتگرد

قطار برقی کرج - هشتگرد با هزار میلیارد تومان هزینه با حضور رئیس جمهور به بهره برداری رسید.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز ؛ صبح امروز ، قطار برقی کرج - هشتگرد به طول حدود ۲۶ کیلومتر و با اعتباری بالغ بر هزار میلیارد تومان، صبح امروز با حضور رئیس جمهور به بهره برداری رسید.
این طرح را گروه اجرایی سپاسد قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء اجرا کرده است.
خط ریلی گلشهرکرج - شهرجدید هشتگرد به طول ۲۶ کیلومتر در ادامه خط پنج صادقیه تهران تهران احداث شده که جابه جایی روزانه ۲۵۰ هزار نفر مسافر بین کلانشهر تهران، کرج، شهر جدید هشتگرد و مناطق پیرامونی در افق این پروژه پیش بینی شده است.
طول زمان سفر پیش بینی شده از شهرجدید هشتگرد تا صادقیه تهران نیز حدود ۴۰ دقیقه است. عملیات اجرایی این پروژه به صورت جدی از سال ۹۰ آغاز شد و با وجود مشکلات فراوان، با کمک و حمایت دولت در یک سال اخیر سرعت گرفت و با کار شبانه روزی بخش اجرایی اکنون به نقطه پایانی رسیده است.
ایستگاه واقع شده در شهر جدید هشتگرد به مساحت ۲۲ هزار متر مربع یکی از بزرگ ترین ایستگاه های روسطحی مترو کشور است که از امروز آماده خدمات رسانی در حوزه های مختلف به مسافران است.
شهرجدید هشتگرد از توابع شهرستان ۲۵۰ هزار نفری ساوجبلاغ با واگذاری ۴۲ هزار مسکن مهر و بیش از ۳۰ هزار واحد مسکونی طرح ملی مسکن و انبوه سازی جمعیت آن در چند سال آینده از ۵۰۰ هزار نفر فراتر می رود.
اکنون تعداد سکنه شهرجدید هشتگرد حدود ۶۵ هزار نفر است که راه اندازی قطار برقی گلشهر کرج - شهرجدید هشتگرد شرایط مناسبی برای سکونت سریع مردم در این شهر به وجود آورده است.

مترو


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :