Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 264776
تاریخ انتشار : 11 دی 1398 14:55
تعداد بازدید : 38

وزیر نیرو: ۹۰ پروژه در حوزه آب و برق کشور با ۷۹۲۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسید

وزیر نیرو با اشاره به افتتاح ۹۰ پروژه در حوزه آب و برق در کشور با اعتبار هفت هزار و ۹۲۰ میلیارد تومان در این دولت گفت: ۲۹ پروژه نیز در این زمینه با سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان کلنگ زنی شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازاردبیل، رضا اردکانیان پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح سد احمدبیگلو مشگین شهر اظهار داشت: در حال حاضر در سطح کشور 183 سد در دست بهره برداری قرار دارد که از این تعداد 39 سد بزرگ در دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسیده و با این اقدام زمینه استفاده از 5.2 میلیارد مکعب آب برای مصارف مختلف فراهم شده است.

وی از بهره برداری از 31 سد دیگر تا پایان دوره این دولت خبر داد و افزود: با بهره برداری از این تعداد نیز زمینه برای ذخیره سازی دو میلیارد مترمکعب آب فراهم می شود.

اردکانیان با اشاره به حمایت های همه جانبه از فعالان صنعت سدسازی بیان کرد: در سایه عنایت مقام معظم رهبری در صدور اجازه در مورد استفاده از منابع صندوق توسعه ملی و حمایت دولت و مجلس این مهم تحقق یافته است.

وزیر نیرو با اشاره به افتتاح 90 پروژه در حوزه آب و برق در کشور با اعتبار هفت هزار و 920 میلیارد تومان در این دولت تصریح کرد: 29 پروژه نیز در این زمینه با سه هزار و 600 میلیارد تومان کلنگ زنی شده است.

وی در مورد طرح های در دست اجرا در اردبیل اظهار کرد: در حوزه آب، برق و آب و فاضلاب شهری و روستایی در حال حاضر 41 پروژه با هشت هزار و 336 میلیارد تومان در استان اردبیل در دست اجرا بوده که به طور متوسط 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا پایان دولت دوازدهم مورد بهره برداری قرار می گیرند.


رضا اردکانیان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :