Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 264890
تاریخ انتشار : 15 دی 1398 11:46
تعداد بازدید : 124

شهادتی که ایرانیان را یکدل کرد

شهادت سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» و ترور او به دست نیروهای آمریکایی، موجی از سوگواری و همدلی را در ایران برانگیخت؛ موجی که خیلی ها می گویند موجب همبستگیِ بیش از پیش ایرانیان در برابر دشمنی خواهدشد که اکنون از تمامی خطوط قرمز گذشته است.

شهادت سردار «قاسم سلیمانی» باعث شد تا میلیون ها ایرانی، از هر قوم و با هر مذهبی و با هر رویکرد سیاسی در برابر این اقدام تروریستی دولت آمریکا در صفی واحد و همدلانه قرار گیرند. این رخداد نشان داد که ایرانیان در برابر اقدامات خصمانه دشمنان خود، وحدت و یکپارچگی را حفظ کرده و خون این شهید سرافراز، موجب همبستگی بیش از پیش جامعه ایرانی خواهد شد. 

شهادت؛ گذرگاهی به سوی وحدت

سردار سلیمانی در طول حیات پر برکت خود همواره در حال نبردی بی امان با دشمنان دین و میهن بود. برای سردار تفاوتی نداشت که این دشمنان، سربازان رژیم بعث عراق باشند، نیروهای رژیم غاصب صهیونیستی یا عُمال خونخوار و بی رحم داعش. تمامی این گروه ها امنیت ایران را به خطر می انداختند و سردار راه مقابله با آن ها را خوب می دانست و می دانست که برای مقابله با دشمنان ایران و محور مقاومت، وحدت و همبستگی مهمترین و ضروری ترین اولویت است. 

روش سردار سلیمانی در مقابله با دشمنان، ایجاد وحدت و همبستگی بود. همبستگی نیروهای معارض با ارتجاع، خشونت، تروریسم و نفاق روشی بود که سپهبد شهید برگزید و به خوبی توانست در زمانی که خطر افتراق و افراطی گری جهان اسلام و جغرافیای منطقه را از عراق تا سوریه به خطر می انداخت، با ایجاد همبستگی حداکثری برای مقابله با دشمنان، پیروزی را به ارمغان بیاورد.

در داخل نیز رویکرد سردار سلیمانی به همین شکل بود. سردار سلیمانی نشان داد که ورای منازعات و یارکشی های سیاسی و تلاش هایی که برای مصادره او صورت می گرفت، سربازوار تنها به امنیت کشور و یکپارچگی آن می اندیشد و از همین رو بود که سردار سلیمانی برای ایرانیان جایگاهی ویژه پیدا کرد. فرقی نمی کرد که فعالان سیاسی، اصولگرا باشند یا اصلاح طلب، زیرا که همه آنان سردار سلیمانی را دوست داشتند و حضور او را گرامی می داشتند.

سردار سلیمانی نه در مبارزه با دشمن که در سنگر خدمت رسانی به شهروندان نیز بر محور وحدت حرکت می کرد؛ وحدت و همدلی که در سیل ابتدای امسال، وجهه دیگری از آن به نمایش درآمد و نیروهایی که همراه با سردار سلیمانی علیه داعش جنگیده بودند، برای خدمت رسانی به سیل زدگان به سمت ایران حرکت کردند و به یاری مردم خوزستان شتافتند.

شهادتی که همه را سوگوار کرد

پس از شهادت سردار سلیمانی، جامعه ایرانی سوگوار شد. از یک سو فعالان سیاسی شناخته شده از تمامی جناح ها شهادت سپهبد سلیمانی را تسلیت گفتند و بر تداوم راه او تاکید کردند. از سوی دیگر هنرمندان نسبت به این حمله تروریستی آمریکا واکنش نشان داده و شهادت او را نشانه ی دیگری از ددمنشی نیروهای تروریستی آمریکا دانستند. ورزشکاران نیز همچون سایر اقشار جامعه ایرانی در سوگ سردار شهید نشستند و همچون سایر آحاد جامعه ایرانی از سرکشی دوباره تروریسم دولتی آمریکا سخن به میان آوردند.

واکنش ایرانی ها به خبر این شهادت قابل تامل بود. در ۲۴ ساعت گذشته، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مملو از پیام های تسلیت شد و تصاویر شهید سلیمانی در فضای مجازی، بارها و بارها به اشتراک گذاشته شد. گروهی از شهروندان نیز با دل نوشته های خود برای سردار شهید، از فقدان او نوشتند و تاکید کردند که راه سردار شهید ادامه خواهد یافت.

هم اکنون نیز عزاداری های خودجوش شهروندان در سوگ سردار سلیمانی باعث می شود تا نمایش کم نظیری از وحدت و یکپارچگی جامعه ایرانی به تصویر کشیده شود و به تمامی دشمنان و بدخواهان ایران نشان دهد که راه شهید سلیمانی همچنان ادامه پیدا خواهد کرد و جامعه ایرانی از راهی که ۴۰ سال است در پیش گرفته است، بازنخواهد گشت.

خون شهید سلیمانی، سرچشمه همبستگی در جامعه

شهادت سردار سلیمانی نشان داد که شهروندان و مسوولان کشور به رغم برخی تفاوت ها در دیدگاه های سیاسی، در برابر خطوط قرمز خود، همچنان همبستگی خود را حفظ می کنند و فارغ از برخی اختلاف نظرها، همگی در دفاع از کیان ایران، متحد و یکپارچه اند. این وحدت و یکپارچگی، بطور حتم برخلاف محاسبات غلط مقامات آمریکایی بود که تصور می کردند با دست زدن به یک عملیات تروریستی و شهادت سردار قاسم سلیمانی، می توانند موجب برهم خوردن نظم و همبستگی جامعه ایرانی شوند.

شهادت «ابومهدی المهندس» معاون الحشد الشعبی و یار دیرین شهید سلیمانی در کنار وی، نشان دیگری بود از همبستگی همیشگی این دو مجاهد نستوه و وحدت بی نظیر جبهه مقاومت. بی تردید شهادت این دو تن می توان موجب وحدت هرچه بیشتر جبهه مقاومت در برابر دشمنی شود که با این اقدام تروریستی، بار دیگر نقاب از چهره خود برداشت و نشان داد که برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران، از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد. 


قاسم سلیمانی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :