Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 265693
تاریخ انتشار : 8 بهمن 1398 20:11
تعداد بازدید : 49

افتتاح ۲۷ طرح صنعت آب و برق و انرژی

وزیر نیرو: امروز در استان تهران ۲۷ طرح از ۱۳۲ طرح مهم صنعت آب و برق کشور افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما وزیر نیرو گفت: امروز در استان تهران ۲۷ طرح از ۱۳۲ طرح مهم صنعت آب و برق کشور افتتاح شد.
رضا اردکانیان در آئین بهره برداری از طرح های صنعت آب و برق استان تهران افزود: بابت افتتاح این طرح ها باید تشکر ویژه از دولت، بخش های اجرایی، مقام معظم رهبری به خاطر اجازه برای برداشت از صندوق توسعه ملی و تمامی کسانی که ما را در انجام این طرح ها یاری کردند، کنم.
وی گفت: طرح های بسیار مهمی برای بالا بردن کیفیت آب در استان تهران اجرا شده و، اما اکنون در این استان حدود ۱۴ میلیون جمعیت داریم که ۱۰ میلیون از آن در تهران زندگی می کنند.
وی افزود: یک ششم جمعیت کشور را استان تهران در خود جای داده که این حاکی از اهمیت تامین، جمع آوری و توزیع درست آب شرب مردم است.
آقای اردکانیان در ادامه گفت: امروز وزارت نیرو در استان تهران برای افتتاح این طرح ها حدود ۳۵ هزارمیلیارد تومان در بخش های مختلف آب و برق و فاضلاب هزینه کرده است.
وی افزود: همه مسئولین نظام جمهوری اسلامی دنبال رضایت مندی و خدمت به مردم هستند و ما این توفیق را پیدا کردیم با اجرای مهم ترین طرح های حیاتی در کشور در این زمینه پیشرو باشیم.
آقای اردکانیان گفت: امروز در ۳۲ استان کشور ۱۳۲ طرح آب و برق و فاضلاب و با سرمایه گذاری ۱۹ هزار و ۴۴۰ میلیارد تومان افتتاح کردیم که مهم ترین طرح امروز واحد دوم تصفیه خانه تهران است که جمعیتی حدود ۲ میلیون نفر را در شهر های پاک دشت، ورامین، ​قرچک، پیشوا تحت پوشش قرار می دهد.
وزیر نیرو افزود: ۲۰ طرح دیگر خرد و کلان با سرمایه گذاری ۲۷۵ میلیارد تومان در شهر های تهران، قرچک، ورامین و اسلامشهر و همچنین سه طرح نیروگاه خورشیدی با سرمایه گذاری ۱۲۷ میلیارد تومان و دماوند و ری و آب رسانی ۷۲ روستای پر جمعیت انجام و مورد بهره برداری قرار گرفته است.
وی گفت: این هفته در دهه فجر انقلاب اسلامی حدود ۱۰ هزار و ۷۹ میلیارد تومان طرح افتتاح می شود و اینجا باید از مدیران اجرایی و پیمانکاران و مشاوران استان تهران قدردانی کنیم.
اردکانیان افزود: در دولت تدبیر و امید ۱۰ هزار و ۶۰۰ روستای کشور را به شبکه آب سالم وصل کردیم که تعداد ۷ میلیون نفر روستایی را بهره مند کرده است.
وی گفت: تا پایان دولت دوازدهم سه میلیون نفر دیگر از روستاییان به این مجموعه پیوند خواهد خورد.
آقای اردکانیان افزود: در کشور ۱۵۱ تصفیه خانه بزرگ وجود دارد که ۲۷ عدد آن برای قبل از انقلاب بوده و الباقی آن ساخت نظام جمهوری اسلامی است که تا امروز ۳۲ تصفیه خانه در دولت تدبیر و امید ساخته شده است و تعداد تصفیه خانه هایی که مورد بهره برداری قرار گرفته دو برابر دولت های قبلی است و این نسبت تا پایان دولت بالاتر خواهد رفت.
وزیر نیرو گفت: ساخت تمام این تجهیزات و سازه ها در شرایط سخت تحریمی کشور انجام شده و امروز باید بگوییم که کار ها سریع تر از شرایط قبل از تحریم پیش می رود.
آقای اردکانیان در پایان گفت: در افق ۱۴۱۵، ​دویست و پنجاه میلیون متر مکعب کسری آب خواهیم داشت که امیدواریم با کمک شهرداری تهران و جابه جایی آب هایی که در شهرداری برای فضای سبز استفاده می شود با آب های تصفیه خانه فاضلاب این امید را به کشاورزان بدهیم که از حق آبه آن ها حمایت می کنیم.

تولید برق


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :