Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 265712
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1398 22:31
تعداد بازدید : 76

افتتاح مرکز آموزش زبان فارسی در مسقط

مرکز آموزش زبان فارسی در مسقط با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا نوری شاهرودی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان و سید باقر سخایی معاون پیشین وزیر امور خارجه و مشاور عالی رییس بنیاد سعدی و جمعی از ایرانیان مقیم، شامگاه پنجشنبه دهم بهمن ماه ۱۳۹۸ افتتاح شد.

به گزارش اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، این مرکز که براساس تفاهم نامه میان دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت عمان تاسیس شده، پس از دو سال وقفه، در مکانی جدید از سوی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران بازگشایی شد.

 سخایی طی سخنانی در این مراسم با اشاره به نقش مهم بنیاد سعدی در حمایت از مراکز آموزش و گسترش زبان فارسی در سراسر دنیا، گفت: بنیاد سعدی با بهره گیری از کتاب های تخصصی و روش های نوین تلاش کرده تا یادگیری و گسترش زبان فارسی را در فراسوی مرزها با استاندارد آموزشی پیگیری کرده و توانسته تا نقش موثری در این زمینه ایفا کند.

وی با تاکید بر اینکه زبان پل ارتباطی میان فرهنگ هاست، خاطرنشان کرد: زبان فارسی بزرگ ترین میراث ملی ما و قدمتی چند هزار ساله دارد لذا یکی از مهم ترین ابزارهای آشنایی با فرهنگ ایرانی یادگیری این زبان است.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا نوری شاهرودی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان نیز طی سخنانی با اشاره به نزدیکی جغرافیایی و فرهنگی ایران و عمان و مناسبات رو به گسترش دو کشور، از بازگشایی مرکز آموزش زبان فارسی در مسقط پس از دو سال تعطیلی ابراز خرسندی کرد.

سفیر کشورمان در ادامه با بیان اینکه فارسی آموزان در هر کجای جهان بر سر سفرهٔ گلستان نشسته اند و لطف حلاوت و ملاحت قصه های دل نشین سعدی را آموخته اند به بیان اشعاری از این آموزگار جاودانه زبان و ادب فارسی پرداخت.

سیدعلی موسوی زاده رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نیز در سخنانی با تاکید بر علاقه مندی دو ملت به فرهنگ یکدیگر و وجود ظرفیت های مناسب جهت توسعه مناسبات فرهنگی، اظهار داشت: زبان فارسی به عنوان دیپلماسی فرهنگی، به دیپلماسی ما این مجال را خواهد داد که فرهنگ، جامعه و مردمش را به دیگران معرفی کند.

وی افزود: به لطف خداوند و با همکاری بنیاد سعدی و یکی از ایرانیان مقیم عمان مرکز آموزش زبان فارسی بازگشایی شد تا در دوره جدید با توجه به تسهیل سفر گردشگران ایرانی و عمانی به دو کشور شاهد جذب زبان آموزان در سطوح مختلف باشیم.

در این دوره ها که با همکاری رایزنی فرهنگی سفارت، بنیاد سعدی و خانم زهره نفیسی نیا یکی از بانوان فرهنگ دوست مقیم عمان بازگشایی شده، امکان آموزش زبان و ادب فارسی در سطوح مختلف برای علاقمندان به فراگیری زبان فارسی در عمان فراهم شده است.


زبان فارسی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :