Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 265711
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1398 22:29
تعداد بازدید : 67

انقلاب اسلامی از خودکفایی، پویایی و اسلامیت نمره قبولی دارد

رییس ستاد اقامه نماز کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران در کارنامه ۴۱ ساله خود مسیر خودکفایی، پویایی و اسلامیت را به خوبی گذرانده است و از ان ها نمره قبولی دارد.

حجت الاسلام «محسن قرائتی» روز جمعه در دومین روز از هفتمین همایش ملی قرآن، عترت و سلامت ویژه جامعه پزشکی کشور که در سالن شهدای دانشجو مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) دانشگاه علوم پزشکی اراک جریان داشت، افزود: جمهوری اسلامی ایران قادر است قله های موفقیت و پیشرفت را در حوزه های مختلف با قدرت بیشتری بپیماید.

وی بیان کرد: تمسک به قرآن نقش موثری در کسب موفقیت های بزرگ این مرز و بوم داشته و این مهم در امور مختلف باید مورد توجه قرار گیرد.

رییس ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: همایش های قرآن و عترت در کشور فرصتی برای تعمق در مفاهیم کتاب وحی است و علاوه بر آن باید فعالیت ها بر تشکیل نهضت تفسیر بیش از پیش متمرکز شود.

حجت الاسلام قرائتی اظهار داشت: قرآن، قدرت لایتناهی دارد و در همه حال پیروز است و می توان با استنباط از آیات قرآن مشکلات را حل کرد.

وی، از دست اندرکاران برگزاری همایش ملی قرآن، عترت و سلامت به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اراک تقدیر کرد و گفت: در این همایش ها باید دانشجویان حضور پررنگ داشته باشند چرا که این قشر در آینده کشور اثربخشی بالایی دارند.

رییس ستاد اقامه نماز کشور افزود: پیام های قرآنی دردهای جامعه و افراد گرفتار را رفع می کند  و اگر جامعه پزشکی به این مهم توجه کند به طور قطع تحول بزرگی در حوزه قرآن روی می دهد.

حجت الاسلام قرائتی تصریح کرد: نشست های قرآنی باید خودجوش باشد و آموزش و پرورش باید در حوزه قرآن جدی تر از قبل وارد عمل شد.

در پایان این همایش از خادمان قرآن، عترت و سلامت کشور با اهدای لوح و جایزه تقدیر به عمل آمد.

بیش از چهار هزار نفر در دانشگاه علوم پزشکی اراک به تحصیل مشغول هستند.


محسن قرائتی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :