Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 265747
تاریخ انتشار : 13 بهمن 1398 0:0
تعداد بازدید : 46

ایران در حوزه شیمی جزو پنج کشور برتر جهان قرار دارد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه ایران بین ۱۰ برتر جهان در حوزه مقالات علمی و شیمی قرار دارد گفت: ایران در حوزه شیمی جزو پنج کشور برتر جهان قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از عسلویه، سورنا ستاری ظهر امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی های شرکت های دانش بنیان استان بوشهر با بیان اینکه تحولات مهمی در منطقه پارس جنوبی ایجاد شده اظهار داشت: عسلویه افتخار ملی است و فعالیت های صورت گرفته در 20 سال گذشته در این منطقه مایه فخر هر ایرانی است.

وی اتفاق های رخ داده در منطقه عسلویه را در تاریخ دنیا بی سابقه دانست و تصریح کرد: با اجرای طرح های مهمی در پارس جنوبی و استقرار صنایع مهم و بزرگ می توان عسلویه را بزرگ ترین منطقه گازی در دنیا عنوان کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران سومین تولیدکننده گاز در دنیا است یادآور شد: 70 درصد گاز کشور در منطقه پارس جنوبی تولید می شود که جایگاه مهم عسلویه را در کشور نشان می دهد.

وی با ابراز اینکه افزون بر پالایشگاه های گاز، مجتمع های پتروشیمی و شرکت های خصوصی فراوانی در این منطقه کار می کنند گفت: منطقه پارس جنوبی بازار فوق العاده ای برای شرکت های دانش بنیان فراهم کرده است.

ستاری شرکت های دانش بنیان در منطقه پارس جنوبی را برای خودکفایی نیازمند جذب نیروی انسانی بااستعداد دانست و تأکید کرد: تحریم ها سبب شده که شرکت ها به سمت تولیدات داخلی بروند، بخش های تحقیق و توسعه را گسترش دهند و فعالیت های استارت آپی راه اندازی کنند تا بتوانند مشکلات را برطرف کنند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اعلام اینکه "خودمان می توانیم لایسنس تولید کنیم" افزود: باید طراحی ها  توسط  شرکت های دانش بنیان انجام شود تا لایسنس ها مال خودمان باشد.

ستاری درباره جایگاه علمی ایران در جهان خاطرنشان کرد: ایران بین 10 برتر جهان در حوزه مقالات علمی و شیمی قرار دارد و این در حالی است که در حوزه شیمی جزو پنج کشور برتر جهان است.

وی با اظهار اینکه دانشمند ان ایرانی تمامی کاتالیست ها را بومی سازی کردند و دیگر نیازی به خارج نیست گفت: ماشین سازی هم باید تا حد امکان در داخل رخ دهد، اگر این اتفاقات بیفتد آن وقت ما صنعت نفتی داریم که خودمان طراحی آن را به عهده داریم و احتیاج به خارجی نداریم که به ما لایسنس بدهد یا مواد اولیه بدهد یا کاتالیست بدهد.

ستاری با تأکید بر فعال تر شدن شرکت های داخلی دانش بنیان در بازار عسلویه گفت: برای توسعه استارت آپ ها زمینه فعالیت شرکت های دانش بنیان در عسلویه و منطقه پارس جنوبی باید فراهم شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور فعالیت مرکز رشد کنگان را نشان دهنده سرمایه گذاری قبلی معاونت علمی و فناوری دانست و اضافه کرد: با توجه به ظرفیت بالای منطقه پارس جنوبی باید مرکز رشد در عسلویه راه اندازی شود.

وی با اعلام اینکه 2 مجتمع دانش بنیان در بوشهر به زودی به بهره برداری می رسد افزود: در اجرای این طرح ها در پارک علم و فناوری استان سرمایه گذاری خوبی شده است.


شیمی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :