Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 265751
تاریخ انتشار : 13 بهمن 1398 0:21
تعداد بازدید : 38

تولید آنزیم صنعتی برای نخستین بار در کشور

یک شرکت دانش بنیان در شهرک صنعتی صفادشت شهریار، با اخذ تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی، تکنولوژی تولید آنزیم صنعتی برای مصرف در صنایع مختلف را بدست آورد تا نخستین و تنها دارنده تکنولوژی این آنزیم در کشور باشد.

به گزارش روز شنبه صندوق نوآوری و شکوفایی، خلج بابایی رییس هیات مدیره این شرکت دانش بنیان در خصوص بازار هدف آنزیم های صنعتی تولیدی این شرکت اظهارکرد: شرکت ما به عنوان اولین و تنها دارنده تکنولوژی تولید آنزیم صنعتی در کشور توانسته، آنزیم های صنعتی در صنایع لبنیات، نشاسته و گلوکز، آرد و نان، چرم و نساجی، شوینده ها و دام و طیور را تولید کند.

وی تاکید کرد: تولید این محصول گامی بزرگ در قطع وابستگی به واردات محصولات استراتژیک در کشور به شمار می آید.

بابایی در خصوص تسهیلاتی که شرکت متبوعش از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت کرده است خاطرنشان کرد: تاکنون از صندوق نوآوری ۱۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات تولید صنعتی برای خرید تجهیزات دریافت کرده ایم، ضمن اینکه برای تولید محصول دیگری نیز  ۱۵ میلیارد تومان اعطای تسهیلات تولید صنعتی از سوی این صندوق برای شرکت مصوب شده که در مراحل انعقاد قرارداد است.

این تکنولوژی تمامی انزیمها را به اشکال مختلف و اندازه ذره ای متفاوت تولید می کند

بابایی در ارتباط با ویژگی های آنزیم های صنعتی تولید شده در این شرکت نیز اظهارکرد: این تکنولوژی قادر است تمامی آنزیم ها را به اشکال مختلف مایع، پودر (پودر، گرانول و پلت) و اندازه ذره ای متفاوت تولید و عرضه کند.

رییس هیات مدیره شرکت توسعه بن دا فرآور ادامه داد: محصولات تولیدی این شرکت از نظر شاخص های کیفی و کمی (فیزیکوشیمیایی، بیوشیمیایی و میکروبی) استانداردهای مختلفی را اخذ کرده است که شامل شرایط خوب تولید(GMP)، سیستم مدیریت کیفیت (ISO۹۰۰۱-۲۰۱۵ )، سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی(FSSP۲۲۰۰۰)، سیستم تجزیه و تحلیل خطر و کنترل نقاط بحرانی (HACCP)، سیستم مدیریت زیست محیطی (ISO۱۴۰۰۱-۲۰۱۵)، سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای (ISO۴۵۰۰۱-۲۰۱۸)، فروش در کشورهای عضو اتحادیه اروپا(EU)  و منطقه تجاری آزاد اروپا  ( CE)، مدیریت ایمنی، قانونی بودن و کیفیت غذا دام FAMI-QS و حلال است.

بابایی در ادامه، از روسیه به عنوان یکی از بازارهای صادراتی آنزیم صنعتی این شرکت نام برد و درباره بازارهای هدف صادراتی این محصول نیز بیان کرد: از ۶ ماه گذشته اقدامات لازم برای اخذ استانداردهای بین المللی آغاز شده است و پیش بینی می کنیم که از اواخر سال جاری صادرات محصولات آغاز شود، با توجه به اینکه بازارهای مختلفی برای محصولات ما وجود دارد بازاریابی ها در حال انجام است.

وی در خصوص میزان نیروهای شاغل در این شرکت دانش بنیان نیز اظهارکرد: در حال حاضر نزدیک به ۱۲۰ نفر در کارخانه ای به مساحت بالغ بر پنج هزار متر مربع در شهرک صنعتی صفادشت شاغل هستند و پیش بینی می کنم که با راه اندازی ساختمان جدید و آزمایشگاه ۳۰۰ متری برای تحقیق و توسعه، سردخانه و بسته بندی، تعداد نیروهای شاغل در این مجموعه ما به ۱۵۰ نفر برسد.

بابایی با بیان اینکه، این شرکت دانش بنیان دارای امکانات تولیدی با سه خط جداگانه فرمانتاسیون و بیش از ۱۲۰۰ متر مربع اتاق تمیز برای تولید انواع محصولات آنزیمی و محصولات بیولوژیک است ادامه داد:همچنین یکی از مجهزترین آزمایشگاه های کنترل کیفی اینگونه محصولات مطابق با استاندارد ISO-۱۷۰۲۵ در اختیار مجموعه ما است.


آنزیم صنعتی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :