Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 265752
تاریخ انتشار : 13 بهمن 1398 0:23
تعداد بازدید : 39

زرتشتیان یزد برای سربلندی نظام اسلامی، نیایش خوانی کردند

به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی روز شنبه با حضور جمعی از مسوولان، آیین نیایش خوانی به نحو باشکوهی در آتشکده زرتشتیان یزد برگزار شد.

در این مراسم ابتدا فرماندار یزد گفت: بزرگداشت سالگرد انقلاب مقدس اسلامی یک وظیفه ملی است که همه افراد و گروه ها در انجام آن مشارکت دارند و همواره باشکوه برگزار شده است .

سید محمد رستگاری افزود: تکریم انقلاب اسلامی و انجام برنامه های متنوع با مشارکت آحاد مردم و اقلیت ها، تبلور وحدت و همدلی در پاسداری از آرمان امام راحل (ره) و شهیدان است .

وی خاطر نشان کرد: مردمی برگزار شدن جشن ها و جلب مشارکت همگان جزو اهداف برنامه های سالگرد انقلاب اسلامی است و باید این روحیه همواره مدنظر قرار گیرد.

همچنین جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزد گفت: همه افراد و گروه ها در پیروزی انقلاب مقدس اسلامی نقش آفرین بودند و باید روحیه همکاری در انجام امور باید تداوم یابد.

سعید زارع تاکید کرد: انقلاب اسلامی ثمرات فراوانی دارد و باید این برکات در فرصت دهه فجر به مردم و نسل جوان منتقل شود که عزت ما در گرو همدلی و حضور در عرصه است .     

شرکت کنندگان در این مراسم برای سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری دعا کردند.

همه ساله زرتشتیان یزد همراه با سایر هموطنان با برگزاری جشن و مراسم های ویژه، دهه فجر انقلاب اسلامی را در فضایی خاص گرامی می دارند.
حضور گسترده زرتشتیان در راهپیمایی ۲۲ بهمن از دیگر برنامه های آنهاست که انجام می شود.
استان یزد ۶ هزار زرتشتی دارد.
به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۶ هزار برنامه در استان برگزار می شود.

بازگشت امام خمینی (ره) به ایران واقعه ای در جریان انقلاب ۱۳۵۷ است که طی آن در ۱۲ بهمن سال ۱۳۵۷ امام خمینی (ره) پس از ۱۴ سال تبعید به ایران بازگشت و در تهران مورد استقبال قریب به سه میلیون ایرانی قرار گرفت.

این روز در تقویم رسمی با عنوان روز آغاز دهه فجر، مشخص شده است وهرساله این مراسم گرامی داشته می شود.


زرتشتیان یزد


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :