Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 265942
تاریخ انتشار : 18 بهمن 1398 21:29
تعداد بازدید : 46

انقلاب اسلامی شگفت انگیز ترین پدیده تاریخ معاصر

فرمانده نیروی هوایی ارتش، انقلاب اسلامی را شگفت انگیز ترین پدیده تاریخ معاصر توصیف کرد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، فرمانده نیروی هوایی ارتش در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه امروز تهران، انقلاب اسلامی را شگفت انگیز ترین پدیده تاریخ معاصر عنوان کرد.
 امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده در سخنان پیش از خطبه خود گفت: انقلاب اسلامی ایران توانست اثرات شگفت انگیز در مناسبات سیاسی دنیا بگذارد و در طول ۴۱ سال گذشته با رهبری حضرت امام (ره) و پس از آن رهبری معظم انقلاب اسلامی؛ امید را در دل مستضعفان جهان روشن کرده است.
وی افزود: این انقلاب آمیخته بود با انگیزه الهی و رهبری دینی و همین عامل، ترس را در دل ستم پیشگان پدید آورد.
سرتیپ خلبان نصیرزاده گفت: امروز می خواهم درباره کارکنان بابصیرت و ولایت مدار نیروی هوایی ارتش در شکل گیری این انقلاب صحبت کنم.
وی افزود: این کارکنان در ۱۹ بهمن با آگاهی و درک صحیح حق از باطل و با در دست داشتن کارت شناسایی در مدرسه علوی حاضر شدند و با امام امت دیدار کردند و به صفوف ملت پیوستند و قید و بند طاغوت را از پای خود باز کردند با این که از تبعات آن باخبر بودند.
وی ادامه داد: یک نیرویی که رژیم طاغوت به آن دل بسته بود و فکرش را نمی کرد چنین اتفاقی در نیروی هوایی بیافتد ولی این اتفاق افتاد به دلیل این که تصور رژیم طاغوت از این نیرو اشتباه بود.
کارکنان نیروی هوایی ارتش فرزندان همین ملت بودند و پیوند ذاتی با مراجع دینی داشتند و حتی استثمار کشور را بیش از بقیه درک می کردند.
سرتیپ خلبان نصیرزاده گفت: کارکنان نیروی هوایی رفتار های آمریکایی را در پایگاه های ما می دیدند که چگونه حتی منابع ما را غارت می کردند بنابراین تحمل آن ها را نداشتند، می خواهم بگویم آنچه اتفاق افتاد یک شبه رخ نداد، بلکه سال ها پایگاه انقلاب در نیروی هوایی شکل گرفته بود.
وی ادامه داد: این نیرو در همه برهه های انقلاب پس از ۱۹ بهمن همواره خود را موظف می دید، در دوران دفاع مقدس در حراست مناطق حساس و حیاتی کوشید، مانند آن اقدامی که «شهید دوران» انجام داد و پس از دوران دفاع مقدس دوران وابستگی زدوده شد، با همکاری جوانان دانشمند و متخصص حتی اقدام به ساخت هواپیما هم کردیم، به برکت این انقلاب عظیم هیچ کمبودی هم در این راستا نداریم.
سرتیپ خلبان نصیرزاده گفت: نیروی هوایی همواره در کنار مردم قدرشناس است، امسال وقتی در ابتدای سال در برخی استان ها سیل آمد کارکنان تعطیلات خود را رها کردند و بیش از ۲ هزار تُن «​بار» به مناطق سیل زده حمل کردند.
وی افزود: در هر کجای دنیا که مردم مستضعف به ما نیاز داشته باشند وارد می شویم، همچنین در پشتیبانی از محور مقاومت، به شما قول می دهم ما در کنار سایر نیرو های مسلح با آمادگی کامل ضمن پاسخگویی به تهدیدات قادریم صلح را در منطقه برقرار کنیم و هیچ نیازی به بیگانگان در منطقه نیست.
وی گفت: همین اندازه که کار نیرو های مسلح در مقابل تهدیدات مهم است، همه شما برادرانم را توصیه می کنم در دو رویداد مهم آینده شرکت کنید؛ اول حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن و بعد هم حضور در پای صندوق های رأی که بسیار مهم است.

 امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :