Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 266192
تاریخ انتشار : 27 بهمن 1398 20:51
تعداد بازدید : 40

رشد ١٢۵ میلیون تنی تولیدات کشاورزی در کشور

معاون ترویج و آموزش کشاورزی وزیر جهاد کشاورزی گفت: تولید محصولات کشاورزی در کشور ۱۲۵ میلیون تن افزایش یافته و این افزایش ماحصل کار ۴ میلیون و ۲۳۰ هزار بهره بردار بخش کشاورزی است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر مویدی یکشنبه در آئین تجلیل از برترین بهره برداران بخش کشاورزی استان بیان کرد: امنیت غذایی کشور در حالی تأمین شده است که چهار میلیون و ۲۳۰ هزار نفر در بخش کشاورزی در کل کشور در حال فعالیت هستند و این نشان دهنده اهمیت بخش کشاورزی در ایران است.

مویدی با تاکید بر اینکه ارتقای امنیت غذایی یکی از مهمترین سیاست گذاری های بخش کشاورزی است عنوان کرد: افزایش امنیت و ارتقا امنیت غذایی کشور با تکیه بر تولیدات داخلی و جلوگیری از واردات محصولات کشاورزی در کشور منجر به این شده است که شاهد افزایش ۱۲۵ میلیون تن تولیدات بخش کشاورزی در کشور باشیم.

وی ادامه داد: در راستای حمایت از بخش کشاورزی شده هستیم که مسئولین استان ها و کشور نیز با حمایت از بخش کشاورزی زمینه رونق این بخش مولد در کشور را فراهم ساخته اند و از جمله این فعالیت ها می توان به راهکارهای مختلفی که استانداران و مسئولین استانی را به کشاورزان پیشنهاد می دهند می توان اشاره کرد.

وی افزود: در ۴۱ سال پیروزی انقلاب رشد کشاورزی با توجه به همه محدودیت های کاهش آب، تحریم ها و شرایط اب و هوایی که داشته ایم محقق شده است و در این سال ها رشد بسیار خوبی داشته است.

مویدی متذکر شد: حمایت ها سیاست گذاری ها و تعیین اهداف منجر به این شده است که در بخش زراعت شاهد رشد ۴ برابری باشیم البته رشد تنها مربوط به زراعت نبود محصولات دامی و باری نیز این رشد قابل قبول و محسوس است

معاون ترویج و آموزش کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در خصوص استفاده از ظرفیت دانش در کشاورزی نیز گفت: با توجه به کاهش منابع آبی کشور بایستی با استفاده از دانش های نوین و جدا کردن آب کشاورزی از محصولات پر آب بر ضمن توسعه فعالیت بخش کشاورزی از علم نیز بیشتر استفاده شود.

به اعتقاد این مدیر تصمیم گیر بخش کشاورزی پژوهش علم و خلاقیت سه رکن اصلی کشاورزی دانش بنیان است و کشاورزان باید از این سه رکن اساسی استفاده کنند تا شاهد افزایش تولید ۳ الی ۱۰ برابری در تولید کشاورزی باشیم.

وی با بیان اینکه کشاورزان استان پذیرش ایده ها و طرح های جدید دارند؛ ابراز کرد: این موضوع اتفاقی است که باید در بقیه نقاط کشور داشته باشیم.


صادرات محصولات کشاورزی با منشاء گیاهی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :