Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 267023
تاریخ انتشار : 14 فروردین 1399 23:7
تعداد بازدید : 70

پوشش ۹۰ درصد جمعیت هدف در بسیج ملی مقابله با کرونا

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا امروز توانسته ایم بیش از ۹۰ درصد از جمعیت هدف را در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا، پوشش دهیم.

سعید نمکی عصر پنجشنبه درباره اجرای طرح غربالگری و مقابله با کرونا در کشور افزود: امروز نشست ویدیویی با مسئولان سازمان جهانی بهداشت در منطقه مدیترانه شرقی داشتیم و کارشناسان این سازمان، از ایران به دلیل اجرای طرح بسیج ملی مقابله با کرونا تقدیر کردند و خواستار استفاده از تجربه ایران در کل منطقه مدیترانه شرقی شدند.

وی ادامه داد: به دلیل تقویت بیماریابی توانسته ایم موارد جدید بیشتری از ابتلا به کووید ۱۹ در کشور را شناسایی کنیم و در روزهای آینده اثرات بهبودی این افراد که شناسایی شده اند بیشتر نمایان می شود و وضعیت ایران را در سطح جهانی متحول خواهد کرد.

وزیر بهداشت اظهار کرد: مردم بدانند که در مرحله مدیریت بیماری کووید ۱۹ هستیم و هنوز مرحله کنترل و مهار این بیماری را در پیش داریم؛ البته در برخی از استان ها به دلیل مدیریت صحیح بیماری، میزان شناسایی موارد جدید از بهبود یافتگان کمتر شده است و امیدواریم با همراهی مردم و همه دستگاه های اجرایی تا ۲۰ فروردین طرح فاصله گذاری اجتماعی با قوت ادامه پیدا کند و قطعا اثرات همراهی و همدلی مردم باعث شد که وضعیت مطلوبی در بین کشورهای شرق مدیترانه داشته باشیم.

به گزارش ایرنا، تاکنون ۵۰۴۶۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۳۱۶۰ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۶۷۱۱ نفر نیز بهبود یافته اند.


دکتر سعید نمکی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :