Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 269350
تاریخ انتشار : 7 خرداد 1399 0:9
تعداد بازدید : 96

راه اندازی خط فورجینگ کارخانه شیرآلات اردبیل

استاندار اردبیل از راه اندازی خط تولید با روش فورجینگ در کارخانه شیرآلات صنعتی اردبیل خبر داد و گفت: با راه اندازی این خط تولید از خروج ۳۵میلیون یورو ارز از کشور جلوگیری شده و برای ۱۱۸ نفر فرصت شغلی فراهم می شود.
فورجینگ شامل شکل دادن به فلزات و آلیاژها در حالت جامد می باشد، در این روش ابزارهای اندازه گیری حرارت و اندازه صنعتی نیروهای فشاری و حرارت برای خم کردن فلزات و آلیاژ ها بکار گرفته شده و برای خرد کردن و شکل دادن مواد برای ایجاد ولوهای خاص استفاده می شود. فورجینگ دارای مزایای فراوانی برای شرکت های صنعتی از جمله هدر نرفتن مواد می باشد. 

اکبر بهنامجو روز سه شنبه در جریان بازدید از تولید شیرآلات صنعتی اردبیل گفت: کارخانه شیرآلات صنعتی در شهرک شماره ۲ اردبیل از واحدهای صنعتی موفق استان می باشد و نمونه شیرآلات تولید شده در آن  بسیار مرغوبتر  از کالاهای وارداتی است.

وی افزود:  شیرآلات تولیدی این کارخانه در پتروشیمی ها، ایستگاه های گاز و شرکت های گاز استفاده می شود و باید به این واحدها جهت توسعه کارخانه و ایجاد اشتغال پایدار تسهیلات مورد نیاز داده شده و مورد حمایت قرار گیرند.

او بیان کرد: شیرآلات مورد نیاز پتروشیمی و نفت و گاز و کلیه تجهیزات تقلیل و تقویت فشار گاز در ایستگاه ها در این کارخانه تولید می شود.

استاندار اردبیل گفت: برخی از واحدهای تولید کننده در سطح استان دانش بنیان بوده و در داستای تحقق شعار سال فعالیت می کنند.

بهنامجو  اظهار کرد: در سال جهش تولید برای پیشگیری خروج ارز از کشور کارخانجات باید جایگزین محصولات وارداتی را تولید کنند که از لحاظ کیفیت و کمیت قابل رقابت با اجناس خارجی باشد.

وی با بیان اینکه یکی از رسالت ما رسیدگی به مشکلات کارخانه های موجود است افزود: با احصا مشکلات و موانع تولید می توان در رابطه با احیا و ادامه فعالیت این واحدها تصمیم گیری کرد.

در این بازدید تفاهم نامه ای بین شرکت شیرآلات صنعتی اردبیل و کارخانه کامیون سازی مشکین شهر(حدید مبتکران) امضا شد.

بر اساس این تفاهم نامه ضمن تبادل دانش و فناوری دو مجموعه، برخی قطعات کارخانه حدید مبتکران توسط این واحد صنعتی تولید می شود.


فورجینگ


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :