Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 269428
تاریخ انتشار : 11 خرداد 1399 22:26
تعداد بازدید : 96

خیرین مدرسه ساز ۹۰۰ کلاس درس در کرمانشاه ساخته اند

استاندار کرمانشاه گفت: به همت خیرین مدرسه ساز از نیمه دوم سال ۹۶ تاکنون ۹۰۰ کلاس درس با اعتبار ۱۲۲ میلیارد تومان در استان احداث شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از استانداری کرمانشاه، هوشنگ بازوند در جلسه تبیین و تشریح شیوه نامه اجرایی طرح تحولی «آجر به آجر» اظهار داشت: به همت خیرین مدرسه ساز از نیمه دوم سال ۹۶ تاکنون ۹۰۰ کلاس درس با اعتبار ۱۲۲ میلیارد تومان در قالب ۲۳۳ پروژه به منظور توسعه فضاهای آموزشی در استان احداث شده که کاری بسیار ارزشمند، نیک و پسندیده است.

وی افزود: جلب مشارکت های مردمی، سازمان ها، نهادهای دولتی و غیردولتی برای اجرای این طرح بسیار مهم است و همه می توانند با یک «آجر» در تأمین مالی پروژه ها سهیم شوند.

استاندار کرمانشاه گسترش مشارکت های مردمی را سبب توسعه چشمگیر فضاهای آموزشی در مناطق زلزله زده ذکر کرد و افزود: در زلزله آبان ۹۶ تعداد ۷۸ مدرسه در استان تخریب شد اما با کمک خیرین امروز ۱۸۳ مدرسه تکمیل و تا مهرماه سال جاری به ۲۲۰ مدرسه خواهد رسید.

بازوند تصریح کرد: همبستگی اجتماعی و کار خیرین ریشه عمیقی در فرهنگ ما دارد و مردم نیکوسرشت ایران اسلامی در همه بحران ها پیشگام و پیشقدم کمک و مساعدت به همنوعان خود بوده اند و این امر مقدس در قالب مدرسه سازی نیز شایسته تقدیر و تشکر ویژه است.

وی طرح تحولی «آجر به آجر» را گامی مهم در توسعه فضاهای آموزشی ارزیابی کرد و بیان داشت: در این طرح شرایطی فراهم شده است که با تنوع در جلب مشارکت ها امکان حضور همه افراد در کار نیک و خیر فراهم می شود و بر اساس هدف گذاری صورت گرفته و افق ۱۴۰۰ میزان ۷۵ میلیارد تومان توسط خیرین و به همین میزان نیز اعتبارات دولتی برای نوسازی و احداث فضاهای آموزشی هزینه خواهد شد.


مدرسه


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :