Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 269769
تاریخ انتشار : 2 تیر 1399 22:37
تعداد بازدید : 60

ایران به جمع کشورهای دارای فناوری ساخت الکتروموتور ضدانفجار پیوست

نخستین الکتروموتور ضدانفجار جایگاه های CNG کشور در کارخانه ماشین های الکتریکی شهرستان جوین طراحی و ساخته شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از جوین، مدیرعامل کارخانه ماشین های الکتریکی شهرستان جوین با اعلام این خبر اظهار داشت: با انجام آزمایش های موفقیت آمیز اخیر این مجموعه توانست نخستین الکتروموتور ضدانفجار جایگاه های CNG کشور را طراحی، تولید و با موفقیت آزمایش کند.

رستمی با بیان اینکه این فناوری در اختیار 5 شرکت بزرگ اروپایی و چند ملیتی است گفت: با ساخت این الکتروموتور کشورمان به جمع معدود کشورهای صاحب این فناوری وارد شد.

وی با اشاره به نیاز جایگاه های CNG به سالانه حدود یک هزار الکتروموتور ضدانفجار گفت: ما در مجموعه ماشین های الکتریکی جوین توانایی ساخت و تولید این تعداد الکتروموتور را داریم.

مدیرعامل کارخانه جمکو جوین با اشاره به ساخت الکتروموتورهای ضدانفجار در این مجموعه گفت: تولیدات ما در موتورهای فوق سنگین مورد نیاز صنایع نفت و گاز و پتروشیمی است و از سال93 این توانایی در ساخت این الکتروموتورهای ضدانفجار فراهم شده و امروز نیز موفق به ساخت و آزمایش نوع دیگری از این الکتروموتورها برای جایگاه های CNG شدیم و در مجموع سالانه از خروج میلیون ها دلار ارز از کشور جلوگیری کرده و خواهیم کرد.

رستمی بر اعتماد به محصولات این مجموعه از سوی مسئولان و دست اندرکاران صنایع مختلف تاکید کرد و گفت: محصولات ما از نظر کیفی از نوع اروپایی خود چیزی کم ندارد و گواه این مطلب اخذ استانداردهای اتحادیه اروپا برای تولیدات مهم همچون الکتروموتور های ضدانفجار است.


الکتروموتور ضدانفجار جایگاه های CNG


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :