Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 269919
تاریخ انتشار : 8 تیر 1399 22:1
تعداد بازدید : 133

انقلاب اسلامی بین الطلوعین ظهور منجی

کارشناس مذهبی، انقلاب اسلامی را بین الطلوعین ظهور دانست و گفت: ولایت فقیه دوران تمرین پذیرش ولایت معصوم است، کسی که عاشق امام زمان (عج) است نمی تواند بگوید نائب ایشان را دوست ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمد شجاعی عصر امروز در مراسم گرامیداشت ایام دهه کرامت در سالن اجتماعات نیروی انتظامی رشت با بیان اینکه کرامت به معنای قیمت و ارزش است، اظهار کرد: انسان ها نعمت های خدا را بسته به اینکه کدام یک از ابعاد وجودی شان بر آن ها حاکم باشد می بینند و شکرش را به جا می آورند.

وی با بیان اینکه برخی با پول و ثروت خدا را دیده و شاکر هستند، گفت: برخی با جنبه های گیاهی خدا را دیده، برخی با بعد حیوانی و اگر این موارد را در زندگی نداشته باشند از خداوند شاکی می شوند.

کارشناس مهدویت با بیان اینکه کسانی که اهل علم و معرفت هستند با بعد عقلانی خدا را شاکرند، افزود: برخی انسان ها قیمت ها را بر اساس بعد انسانی می بینند و مستی، شادی و غمشان با این بعد است.

شجاعی با اشاره به شادی و سرمستی آخرین گروه از افراد در دهه کرامت بیان کرد: اگر انسان به دیگران کمک می کند شافع بوده و می تواند در قیامت به دیگران کمک کند، حضرت معصومه (س) نیز در زندگی همه شیعیان خیروبرکت دارد.

وی با بیان اینکه فهم تابع شناخت انسان از خود است، گفت: تا باور نکنیم از نور اهل بیت (ع) خلق شده ایم و خودمان را فرزند امام رضا (ع) ندانیم ارزش ایام کرامت را نمی شناسیم.

کارشناس مذهبی با بیان اینکه دهه کرامت دهه انسانیت است و در این دهه انسان قیمت خود را می شناسند و این جشن را بالاتر از هر جشن و سروری می داند، افزود: اگر انسان حقانیت وجودی خود، ارزش و قیمت خود را بداند از این ایام غافل نمی شود.

شجاعی با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) که ایرانی ها سلطنت را برای حضرت مهدی (عج) فراهم می کنند، بیان کرد: شاید بتوان گفت یکی از دلایل انتخاب ایران برای زندگی توسط امام هشتم (ع) نیز همین حق پذیری ایرانی ها و حدیث امام صادق (ع) بود.

وی با بیان اینکه ایرانی ها همیشه خداپرست و عاشق خدا بوده اند، افزود: ایرانی ها قدرت جذب همه اقوام و ملل جهان را دارند و هیچ وقت حس نژادپرستی نداشتند.

نویسنده کتاب آشتی با امام زمان (عج) با اشاره به رابطه صمیمی امام علی (ع) با ایرانی ها گفت: امام باقر (ع) نیز مراحل انقلاب اسلامی که قرار است ظهور امام زمان (عج) را رقم بزند تشریح می کنند و می فرمایند تمام کشته های آن ها شهید هستند و این نشان می دهد ما چقدر به ظهور نزدیکیم.

شجاعی با تأکید بر اینکه شناخت انقلاب موجب می شود بتوانیم برای ایجاد مقدمات ظهور آماده باشیم، تصریح کرد: امام رضا (ع) رهبری حقیقی معصوم و سیاستمداری اسلامی را به ایرانی ها و دنیا نشان داد و ایرانی ها مزه رهبری معصوم را چشیدند و در زمان ایشان ایران با تولید علم نقش خود را در دنیا پیدا کرد.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه خداوند اراده کرده ایران بر همه دشمنان پیروز شود، گفت: انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور است همان طور که امام باقر (ع) فرمودند ایرانی ها پرچم را به دست هیچ کس جز صاحب الزمان (عج) نمی دهند.

کارشناس مذهبی انقلاب اسلامی را بین الطلوعین ظهور دانست و افزود: ولایت فقیه دوران تمرین پذیرش ولایت معصوم است، کسی که عاشق امام زمان (عج) است نمی تواند بگوید نائب ایشان را دوست ندارد چراکه ایشان شخصی است که خود امام زمان (عج) و خدا انتخابش کردند تا بتواند امام زمان (عج) را به ما هدیه دهد.


محمد شجاعی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :