Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 270056
تاریخ انتشار : 17 تیر 1399 21:55
تعداد بازدید : 82

افتتاح فاز اول پروژه دام پروری ۳ هزار رأسی توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در زرندیه

پروژه دام پروری صنعتی ۳۰۰۰ رأسی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، در استان مرکزی به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، در مراسمی با حضور محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، ائمه جمعه و مقامات استان مرکزی، فاز اول پروژه دام پروری صنعتی ۳ هزار رأسی مولد، تولید علوفه به روش هیدروپونیک و آغاز عملیات طرح دانش بنیان تکثیر گاوهای ممتاز با روش تولید آزمایشگاهی جنین، در زرندیه به بهره برداری رسید.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در این مراسم با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر ورود ستاد اجرایی به مباحث استراتژیک حوزه کشاورزی، اظهار کرد: فاز اول پروژه دام پروری صنعتی ۳۰۰۰ رأسی با تولید ۱۵ هزار تن شیر در سال و ایجاد ۲۲۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم افتتاح می شود.

محمد مخبر با اشاره به تکمیل دو فاز دیگر این مجموعه تا ۲۲ بهمن بیان کرد: با تکمیل دو فاز دیگر نیز برای ۶۰۰ نفر شغل مستقیم و غیرمستقیم و سالانه ۳۵ هزار تن شیر تولید خواهد شد.

وی با اشاره به بهره گیری از روش های نوین برای حل معضل علوفه دام در این مجتمع افزود: با استفاده از شیوه هیدروپونیک در این مجموعه سالانه ۱۰۰۰ تن علوفه با یک دهم نیاز به آبیاری معمول تولید می شود که می تواند روزانه ۴۸۰ گاو و گوسفند را تغذیه کند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در خصوص سایر اقدامات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خاطرنشان کرد: با تلاش متخصصان دارویی ستاد اجرایی توانستیم ظرف ۸ ماه بیش از ۱۸۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی در بحث واردات مواد اولیه دارویی داشته باشیم.

مخبر تأکید کرد: همچنین امسال با شعار "تبدیل هر خانه به یک کارگاه" ۶۵ هزار طرح خرد و خانگی در کشور ایجاد می کنیم که از این طریق ۲۵ هزار تن گوشت قرمز و ۵ هزار تن گوشت سفید تولید خواهد شد.

 معاون استاندار مرکزی گفت: حضور ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان مرکزی همیشه منشأ خیر و برکت و اشتغال زایی برای مردم بوده است.

سعید فرخی افزود: احیای کارخانجات نیمه تعطیل و طرح هایی که ستاد روی آنها سرمایه گذاری می کند طرح های استراتژیکی است که در جنگ اقتصادی امروز، کشور به آنها نیاز دارد.

وی با تقدیر از الگوی ستاد در برخورد با ویروس کرونا گفت: اقدام ستاد در ارسال بسته های بهداشتی و معیشتی برای آسیب دیدگان کرونا، موجب دلگرمی مردم و الگویی برای همه دستگاه ها شد.


گاوداری


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :