Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 270082
تاریخ انتشار : 19 تیر 1399 22:29
تعداد بازدید : 82

بهره برداری ۲ طرح صنعتی در اصفهان آغاز شد

این طرح با ۳۴۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری برای ۱۲۱ نفر فرصت شغلی به وجود آورده است.

اصفهان- ایرنا-  بهره برداری ۲ طرح صنعتی با پنج هزار و ۸۴۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغالزایی ۴۲۱ نفر روز پنجشنبه و در هفته پنجم پویش ملی "تولید، تداوم امید" به صورت ویدیو کنفرانس با دستور رییس جمهوری و با حضور معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در اصفهان آغاز شد.

شرکت شهدینه آران هشت بهشت تولید کننده گلوتن ذرت، گلوکز و شربت کلوکز، روغن ذرت تصفیه شده و انواع نشاسته اصلاح شده با سرمایه گذاری پنج هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال و اشتغال ۳۰۰ نفر با حضور معاون طرح و برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت از طریق ویدئو کنفرانس با دستور رییس جمهور افتتاح شد.

این طرح با ظرفیت تولید ۹۵ هزار تن گلوکز، گلوتن و نشاسته در شهرستان شاهین شهر و میمه استان اصفهان تکمیل و افتتاح شد و بهره برداری از این طرح، موجب افزایش ظرفیت در صنعت یاد شده به میزان ۸.۷ درصد شد.

طرح توسعه شرکت کیسه طلایی زاینده رود تولید کننده انواع لمینت گونی چتایی پلی پروپیلن و نخ سی اف پروپیلن نیز امروز در ادامه سفر معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان به بهره برداری رسید.  

همچنین امروز در نشستی با حضور معاون وزیر صنعت معدن وتجارت  و تعدادی از منتخبان طرح های صنعتی بالای ۹۰ درصد استان در خانه صنعت معدن وتجارت اصفهان مشکلات و موانع آنها مورد بررسی قرار گرفت.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت  در این مراسم گفت:از مجموع ۶۹ هزار طرح در حال اجرا در کشور ۱۲ هزار و ۸۰۰ طرح بیش از ۶۰ درصد پیشرفت دارد که فرصتی برای اشتغال ۴۶۱ هزار نفر را فراهم خواهد کرد.

سعید زرندی  افزود: جهت گیری وزارت صنعت معدن و تجارت در سال جهش تولید در قالب هفت محور برنامه ای و ۴۰ طرح برای سالجاری تعریف شده است.

وی ادامه داد: سه طرح از مجموع این ۴۰ طرح در زیر مجموعه سرفصل های با عنوان بهره وری سرمایه مطرح است که سه جهت گیری جدی امسال وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت محسوب می شود.

به گفته وی وزارت صمت در سالجاری بدنبال تکمیل طرح های نیمه تمام، بهره برداری از واحدهایی که تعطیل شده و برگرداندن مجدد آنها به چرخه تولید با کمترین هزینه ممکن و افزایش ظرفیت و ارتقا واحدهای موجود است.

زرندی بیان کرد: برنامه مدونی برای ادامه پویش های ملی تولید و تداوم امید در مجموعه وزارت صنعت معدن و تجارت در نظر گرفته شده و سرفصل های خوبی در این زمینه برای بازار سرمایه پیش بینی شده است.

وی با اشاره به شرکت شهدینه آران هشت بهشت خاطرنشان کرد: این شرکت در حوزه صنایع غذایی کشور از صنایع پیشرو است.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با نگاه جدید به استفاده از پالایشگاه فرآوری غلات بتوانیم نگاه جدیدی به حوزه امنیت غذایی کشور داشته باشیم و از تک منبعی را بتوانیم جبران کنیم.

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی صنعتی ترین استان کشور بشمار می آید.

سهم اصفهان در صنعت کشور را ۱۱ درصد، سرمایه گذاری ۱۰ درصد و اشتغال صنعتی هشت درصد و رتبه اصفهان در طرح های نیمه تمام صنعتی و تعداد معادن اول و از نظر ذخایر معدنی دوم است.


گلشهد


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :