Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 270170
تاریخ انتشار : 22 تیر 1399 22:50
تعداد بازدید : 206

۱۰۴ اختراع از ایران در دفاتر بین المللی ثبت شد

معاونت علمی و فناوری اعلام کرد ۱۰۴ اختراع از ایران در دفاتر بین المللی ثبت شد.
به نقل از معاونت علمی و فناوری، ورود محصولات فناورانه به بازارهای بین المللی موضوعی مهم برای هر کشوری محسوب می شود. حال که بیش از ۵ هزار شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت می کنند باید تلاشی تازه و جدی برای شکل گیری بازارهای جهانی انجام شود.

ثبت اختراع یکی از پیش نیازهای دستیابی به این هدف است. شرکت ها برای صادرات محصولات دانش بنیان به سایر کشورها باید ثبت اختراع آن را انجام داده باشند.

البته ثبت اختراع در دفاتر معتبر بین المللی مسیری پرپیچ و خم دارد. کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این مسیر همراه مخترعان شده است. مخترعان برای ثبت اختراع بین المللی خود بیش از ۹۰ درصد توسط کانون حمایت می شوند.

حمایتی که گسترش نوآوری و خلاقیت را به همراه دارد. هزار و ۸۹۰ درخواست برای دریافت حمایت در سامانه کانون ثبت شده است. از این تعداد ۲۹۸ پرونده در مرحله ارزیابی حمایت تأیید شده اند. همچنین ۱۰۴ پتنت نیز در دفاتر ثبت اختراع خارجی گرنت شد.

در دنیای امروز رقابتی فزاینده میان کسب و کارها در استفاده از نوآوری وجود دارد تا توسعه فناوری های نوین با سرعت پیش رود. در این شرایط حفاظت از دارایی های فکری و دستاوردهای فناورانه اهمیتی دو چندان پیدا می کند. کانون نیز در همین راستا به مخترعان خدمات خود را ارائه می دهد.


دفتر. نامه


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :