Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 270795
تاریخ انتشار : 17 مرداد 1399 11:58
تعداد بازدید : 81

بزرگ ترین مجتمع پتروشیمی متانول جهان افتتاح شد

به دستور رئیس جمهور بزرگ ترین تولیدکننده متانول جهان در استان بوشهر به ظرفیت تولید روزانه ۷ هزار تن متانول با گرید AA افتتاح شد.
در مراسمی با حضور رئیس جمهور، وزیر نفت، مدیرعامل صنایع پتروشیمی ایران از طریق ارتباط تصویری 2 پروژه مجتمع پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه در عسلویه و مجتمع پتروشیمی کاوه در بندر دیر افتتاح  شد.

 مجتمع پتروشیمی متانول کاوه با ظرفیت تولید روزانه 7 هزار تن متانول با گرید AA بزرگ ترین تولیدکننده متانول جهان محسوب می شود که در زمینی به مساحت 220 هکتار در ساحل شهرستان دیر استان بوشهر  مستقر در پارس شمالی احداث شده است.

پتروشیمی کاوه با سرمایه گذاری بخش خصوصی وارد مدار تولید شده و ساخت اسکله اختصاصی در سواحل خلیج فارس در مجاورت مجتمع کاوه برای صادرات محصولات تولیدی از مزایای این طرح است.

پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه هم با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و 650 هزار تن متانول افتتاح شد.

کار احداث پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه از سال 1394 آغاز شد و امروز این طرح روزانه یک میلیون دلار درآمدزایی دارد.

استاندار بوشهر  در آیین افتتاح طرح پتروشیمی متانول کاوه که به صورت ارتباط ویدئو کنفرانس با حضور رییس جمهور انجام شد با تاکید بر  استفاده از ظرفیت های جوانان در اجرای طرح ها و پروژه ها اظهار داشت: امروز در جنگ اراده ها شاهد هستیم با تلاش و توان حداکثری فرزندان ایزان عزیز و تدبیر رییس جمهور و وزارت نفت، امید در کشور خلق شد.

عبدالکریم گراوند اجرای پنجره واحد سرمایه گذاری داخلی و خارجی در استان بوشهر به عنوان پایلوت در کشور را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: با این اقدام آمادگی استقبال از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در صنایع پایین دستی هستیم.

وی، تحولات بزرگ صورت گرفته در عرصه نفت و پتروشیمی را ستودنی دانست و بیان کرد: اجرا و افتتاح این طرح ها به دست جوانان نخبه ایران اسلامی جای تبریک به رییس جمهور و مردم شریف ایران دارد.

استاندار بوشهر در  پاسخ به سوال  رییس جمهور در مورد وضعیت کرونا در استان بوشهر گفت: وضعیت کرونا در استان بوشهر در2 هفته اخیر ثابت و رو به کاهش بوده است.


متانول بوشهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :