Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 270870
تاریخ انتشار : 20 مرداد 1399 22:34
تعداد بازدید : 70

مرکز نوآوری ورامین افتتاح شد

مرکز نوآوری شهرستان ورامین روز دوشنبه با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افتتاح شد.
فرماندار شهرستان ورامین در این مراسم گفت: این مرکز با هدف حمایت از شرک های دانش بنیان و شتاب دهنده، جوانان خلاق و صاحب ایده و استارت آپ ها با حمایت های معاون علمی رئیس جمهوری و مرکز تحقیقات کشاورزی استان تهران راه اندازی شده است.

حسین کاغذلو افزود: این مرکز با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد ریال که از سوی معاونت علمی رئیس جمهوری اختصاص یافته و با همکاری مرکز تحقیقات کشاورزی استان تهران در زیربنای ۷۰۰ مترمربع ایجاد شده که با استفاده از آن می توان شرایط توسعه شهرستان را به ویژه در حوزه کشاورزی فراهم کرد.

وی گفت: ورامین با دارا بودن هزاران هکتار از اراضی مرغوب کشاورزی و هزاران رأس دام سبک و سنگین، قطب تولید محصولات زراعی و دامی کشور محسوب می شود که نیاز گوشت و شیر ۶۰ درصد از جمعیت استان تهران را تأمین می کند.

فرماندار ورامین افزود: در صورتی که بتوان با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان از داشته های شهرستان به ویژه در بخش کشاورزی استفاده را برده و این دانش را در حوزه هایی مانند استفاده بهینه از آب، به عنوان یکی از محدودیت های ورامین مورد استفاده قرار داد، یقینا می توان دستاوردهای نوینی در تولید محصولات کشاروزی به دست آورد.

کاغذلو تصریح کرد: طی دو سال گذشته اقدامات مؤثری در حوزه شرکت های دانش بنیان و شناسایی ظرفیت های موجود در شهرستان صورت گرفته که با راه اندازی توسعه این مرکز نوآوری، می توان از این ظرفیت برای پیشبرد اهداف شهرستان استفاده کرد.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

دکتر ستاری


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :