Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 271448
تاریخ انتشار : 12 شهریور 1399 19:58
تعداد بازدید : 49

رونمایی از دو دستاورد پدافند هوایی ارتش

دو دستاورد مهم نیروی پدافند هوایی ارتش با نام های «کاشف ۹۹ » و «عماد» امروز با حضور فرمانده این نیرو رونمایی شد.
آیین رونمایی از دستاوردهای دفاعی در حوزه پدافند هوایی روز چهارشنبه با حضور سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش برگزار شد. در این مراسم از رادار کاشف ۹۹ که راداری سه بعدی، آرایه فازی و متحرک است و به منظور کشف ریزپرنده ها در مرکز تحقیقات فناوری های نوین نیروی پدافند هوایی ارتش طراحی و ساخته شده، رونمایی شد. این رادار با برد ۱۲ کیلومتر قابلیت کشف همزمان ۳۰۰ هدف را دارد.

پروژه بعدی که رونمایی شد عماد است که طراحی، اجرا و ساخت سامانه بازی جنگ پدافند هوایی است. هدف از اجرای این پروژه بزرگ ایجاد فضای نبرد واقعی در شرایط مجازی به منظور تمرین و افزایش قدرت فرماندهان برای واکنش های درست زمان نبرد است. این نوع سامانه ها صرفاً در اختیار معدود کشورهای پیشرفته قرار دارد و در حوزه رزم پدافند هوایی که دارای ویژگی های زمانی خاصی است این دایره محدودتر و حتی پیچیده تر می شود.

با اجرای این پروژه انحصار تولید سامانه های بازی جنگ در حوزه رزم پدافند هوایی شکسته شده و ایران نیز جزو معدود کشورهای دارای این سناریونویسی دفاعی نوین است.

هدف از تولید سامانه بازی جنگ پدافند هوایی ایجاد سناریوهای مجازی در حوزه پدافند هوایی و مشاهده نتایج و ارزیابی آنها است. این محصول دارای یک بخش فرماندهی و ۶ بخش کاربری است. کشف راداری سامانه های پدافند موشکی، سامانه های توپخانه ای پرنده های رهگیری، سامانه های جنگ الکترونیک، سامانه های شنود دیده بانی و اپتیک از جمله کاربردهای این محصول است.


کاشف 99


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :