Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 272200
تاریخ انتشار : 5 مهر 1399 20:44
تعداد بازدید : 68

خودکفایی ایران در ساخت تجهیزات دفاعی مدرن

جانشین فرمانده کل ارتش: بعد از انقلاب در موضوع تجهیزات دفاعی بانیرو های خودباور و خدامحور به خودکفایی رسیدیم و امروز هر تهدیدی را پاسخ می دهیم.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از روابط عمومی ارتش، امیرسر تیپ محمدحسین دادرس، جانشین فرمانده کل ارتش در مراسم افتتاحیه دوره هشتم دکترای فرماندهی عملیات مشترک و مرکب و دوره سی و یکم کارشناسی ارشد مدیریت دفاعی دافوس، گفت: عبور از تحریم ها با فرهنگ مقاومت و ایستادگی به راحتی مقدور است.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی متأثر از نهضت عاشورایی امام حسین (ع) است، گفت: قیام امام حسین (ع) در راستای انسان سازی و تکامل بشریت بوده است و ما باید با تأسی به این مکتب متعالی کار را پیش ببریم.
جانشین فرمانده کل ارتش تأکید کرد: ما باید از نهضت عاشورا فرهنگ استقامت را کسب کنیم؛ چراکه در نهضت عاشورا تکلیف به عمل پاداش ماندگاری مکتب اسلام را در پی داشت.
امیر دادرس خاطرنشان کرد: ما از ابتدای انقلاب اسلامی تحریم بودیم و اگر این تحریم ها نبود، ما به مرحله اراده و تدبیر نمی رسیدیم و شاهد پیروزی های بزرگ امروز نبودیم.
وی گفت: امروز برخی از کشور های منطقه دارای تجهیزات مدرنی، چون جنگنده اف ۳۵ و سامانه های پدافندی پیشرفته هستند، اما این تجهیزات برای آنان اقتدار و عزت نیاورده است و گا ه می بینیم که آن ها را «گاو شیرده» خطاب می کنند و بیان سران کفر برای آنان این گونه است که می گویند این ها یک هفته هم بدون حضور ما قادر به بهره گیری از تجهیزات شان نیستند.
جانشین فرمانده کل ارتش افزود: اگرچه ما امروز اف ۳۵ نداریم، اما تجهیزاتمان عاریتی نیست و عامل قدرت های بزرگ در منطقه نیستیم. ما توانسته ایم با تدبیر، تحریم ها را به فرصتی برای پیشرفت تبدیل کنیم و به مرحله ابتکار و خودکفایی در ساخت تجهیزات مختلف دفاعی برسیم و تجهیزاتمان امروز اقتدارآفرین است.
امیر دادرس تصریح کرد: کشور های منطقه امروز با وجود تجهیزات مدرن، استقلال ندارند و در راستای منویات استکبار جهانی حرکت می کنند.
وی در ادامه با اشاره به خودکفایی نیرو های مسلح گفت: ما در نیروی زمینی آنچه که نیاز داریم را تولید می کنیم و از تانک، توپ، بالگرد، موشک های زمین به زمین و موشک های کوتاه برد را در درون کشور می سازیم و نیرو های خلاق و خدامحور ما امروز پاسخگوی تهدیدات هستند.
جانشین فرمانده کل ارتش اضافه کرد: در نیروی هوایی، ما جت تمام ایرانی را ساختیم و چند روز پیش که از خط تولید آن بازدید می کردم، مشاهده کردم که نیروی هوایی یک نیروی توانمند، متخصص، یکدست و آماده است.
امیر دادرس تصریح کرد: در حوزه پهپاد نه تن ها از دنیا عقب نیستیم، بلکه به دستاورد هایی در این رابطه دست یافته ایم که گفتن آن ممکن است به مصلحت نباشد. ما تجهیزات مدرنی داریم که شاید در برخی حوزه ها از سطح دنیا نیز بالاتر باشد و از همه مهمتر اینکه هدایت آن بر عهده خودمان است.
وی خاطرنشان کرد: نیروی پدافند هوایی ما امروز از رادار ها و تجهیزات پدافند بسیار توانمندی برخوردار است و نیروی دریایی ما امروز اقیانوس ها را می پیماید و از زیرسطح های بسیار توانمندی برخوردار است که این ها توسط نیرو های داخلی متکی به خدا انجام شده است.
جانشین فرمانده کل ارتش افزود: در شرایطی که بعد از انقلاب ما حمایتی در موضوع تجهیزات دفاعی نداشتیم، بانیرو های خودباور و خدامحور به خودکفایی رسیدیم و امروز هر تهدیدی را پاسخ می دهیم.
جانشین فرمانده کل ارتش در پایان با اشاره به تلاش دشمن برای مذاکره با ایران گفت: وقتی که دشمن از مذاکره حرف می زند به این معناست که توانمندی های ما اثرگذار است و در رفتار دشمن تغییر ایجاد می کند. امروز این توانمندی ها در واقع تحقق وعده خدا برای ملت ایران است که سختی ها را تحمل کرده و به مرحله خودکفایی رسیده اند.

امیرسر تیپ محمدحسین دادرس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :