Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 272311
تاریخ انتشار : 7 مهر 1399 23:30
تعداد بازدید : 54

ابداع روش جراحی نوین درمان ناهنجاری نادر رحم

جراح شیرازی برای اولین بار در جهان موفق شد با روشی نوین یکی از ناهنجاری های مادرزادی رحم را درمان کند.
دکتر سعید البرزی، جراح و فوق تخصص زنان و زایمان و مبدع این روش جراحی نوین گفت:در این نوع ناهنجاری نادر، جسم رحم و آندومتر وجود دارد، اما گردن رحم و واژن تشکیل نشده است.
دکتر البرزی افزود: در این ناهنجاری قاعدگی برای بیمار اتفاق می افتد، اما به دلیل نبود مجرای خروجی، امکان دفع آن وجود ندارد.
وی افزود: با شروع دوران بلوغ و تجمع خون قاعدگی در داخل رحم، بیمار دچار درد های شدید شکمی می شود.
دکتر البرزی گفت: در این روش جدید درمانی که به صورت لاپاروسکوپی انجام می شود، قسمتی از روده بزرگ را همراه با شریان به رحم بیمار پیوند می زنیم و مسیر گردن رحم را بازسازی می کنیم.
مدیر گروه زنان و مامایی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه پیش از این، برداشتن رحم تنها گزینه برای درمان بیماران بود، افزود: دراین روش جدید جراحی رحم بیمار حفظ می شود و امکان باروری وی از بین نمیرود.
دکتر البرزی افزود: این روش جدید جراحی برای اولین باراست که به صورت لاپاراسکوپی و بسته در دنیا انجام می شود و پیش از این تنها در یکی از کشور های اروپایی این عمل به صورت باز و لاپاراتومی انجام شده بود.
وی افزود: تاکنون ۶ بیمار از نقاط مختلف کشور در شیراز با این روش جدید با موفقیت کامل درمان شده اند.
دکتر البرزی افزود: بهبودی سریعتر بیمار، کاهش میزان درد های بعد از عمل، کوتاه تر شدن مدت زمان بستری در بیمارستان و کاهش احتمال عفونت از مزایای انجام این عمل جراحی جدید به روش لاپاراسکوپی است.

جراحی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :