Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 272372
تاریخ انتشار : 10 مهر 1399 19:9
تعداد بازدید : 54

افتتاح طرح های علمی، فناوری و کشاورزی در ۳ استان

طرح های ملی در حوزه های علمی و فناوری و کشاورزی در بیست و ششمین هفته از پویش «تدبیر و امید برای جهش تولید» به صورت ویدئو کنفرانس با دستور رییس جمهوری افتتاح شد.

به گزارش گروه سیاسی ایرنا، این طرح های ملی امروز (پنجشنبه)  در استان های تهران، البرز و مرکزی افتتاح شده است.

در این مراسم، خط تولید فرآورده های مشتق از پلاسما در کرج، خط تولید واکسن HPV در تهران، خط تولید ماده اولیه دارویی سرترالین در ساوه و خط تولید بایوفسفات بایوران و بذور هیبرید چغندر، خیار و گوجه فرنگی با جمع سرمایه گذاری ۵۰۴ میلیارد تومان و اشتغال زایی ۳۳۹ نفر افتتاح و به بهره برداری رسید.

روحانی در مراسم بهره برداری از فراودهای مشتق از پلاسما در کرج از استاندار سوال کرد که امروز در این پالایشگاه ستاری گفتند 90 درصد کار خودمان است یعنی کار بومی و داخلی است آیا مشکلی برای توسعه این پالایشگاه داریم یا نه؟ که استاندار گفت در زمینه آب و تامین ارز مشکل داریم.
رییس جمهور هم در پاسخ گفت: آب را واگذار به استاندار می کنیم اگر مشکلی است آن را مرتفع کند. آب تهران هم از کرج تامین می شود. ارز هم در شرایطی که مقداری دست و بال بانک مرکزی باز شود مشکلی برای این گونه موسسات از ارز یارانه ای استفاده کنند نداریم.

روحانی در ادامه در آغاز بهره برداری از خط تولید واکسن HPV از مدیرعامل این شرکت گفت: خوشحالیم از این کار مهم و کاری که برای اولین بار در کشور انجام می دهیم. واکسن انسانی آن هم واکسنی که بسیار از زنان و دختران ما نیازمند به این واکسن هستند و می تواند برای پیشگیری و جلوگیری موثر باشد.


پژوهش


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :